Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 975
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Budżet obywatelski w Świdnicy – ponad 6,2 tysiąca osób zagłosowało [WYNIKI]

Poniedziałek, 13 stycznia 2014, 1:17
Aktualizacja: 23:55
Autor: red.
Świdnica: Budżet obywatelski w Świdnicy –  ponad 6,2 tysiąca osób zagłosowało [WYNIKI]
Fot. użyczone
Znamy wstępne wyniki trzydniowego głosowania w ramach akcji „Moja Świdnica – mój budżet”. Głosowanie ostatniego dnia – w niedzielę 12 stycznia – trwało dłużej niż planowano ze względu na bardzo dużą frekwencję.

A ta z każdym dniem była większa – liczba osób zainteresowanych oddaniem głosu w niedzielę lawinowo narosła do tego stopnia, że w lokalach wyborczych pojawiły się kłopoty z dostępnością kart do głosowania. Niedogodności te zostały rozwiązane poprzez przedłużenie czasu głosowania tak, aby wszystkie osoby oczekujące miały możliwość zagłosowania.

W sumie przez trzy dni w siedmiu okręgach do głosowania wybrało się 6.244 świdniczan. To znaczy, że frekwencja wyniosła 12,46 proc. Jest to bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę fakt, że konsultacje społeczne tego rodzaju zorganizowano w Świdnicy po raz pierwszy. Uprawnionych do głosowania było 50.126 osób.

W najbliższych dniach projekty, które uzyskały największą liczbę głosów i mieszczą się w kwocie przeznaczonej dla budżetu obywatelskiego (w sumie 3,5 mln zł) zostaną zapisane przez prezydenta Świdnicy w ostatecznym projekcie budżetu miasta na 2014 r. oraz przedstawione radnym do akceptacji. Sesję budżetową zaplanowano na 31 stycznia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group