Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 946
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Burmistrz spotkał się z mieszkańcami Żarowa

Środa, 6 grudnia 2017, 15:31
Autor: red
Żarów: Burmistrz spotkał się z mieszkańcami Żarowa
Fot. UM Żarów
Budowa ścieżek rowerowych i nowych chodników była tematem spotkania z mieszkańcami ulicy Brzozowej, Klonowej, Kasztanowej i Jaworowej. Burmistrz Leszek Michalak spotkał się z mieszkańcami osiedla domków jednorodzinnych, aby przedstawić harmonogram realizowanych prac.

W spotkaniu uczestniczył także radny Rady Miejskiej Mariusz Borowiec, kierownik budowy Jakub Korona ze Świdnickiego Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów wykonawca inwestycji oraz pracownicy Urzędu Miejskiego w Żarowie kierownik Referatu Inwestycji i Dróg Joanna Walichnowska i Wojciech Lesiak.
- Budowa ścieżek rowerowych będzie realizowana zgodnie z podpisanymi umowami z wykonawcą inwestycji. Zadanie to wpisane zostało we wniosku unijnym, który oprócz ścieżek rowerowych zakłada także budowę Centrum Przesiadkowego i ronda w centrum naszego miasta. Trzeba uzbroić się w cierpliwość, bo zakres tych prac jest bardzo duży, a czas realizacji na pewno uzależniony będzie od warunków pogodowych. Ścieżki rowerowe na terenie Żarowa, co zostało zapisane w umowie z wykonawcą, powstaną do końca sierpnia 2018 roku. Jest to najlepszy czas, aby zanim rozpoczną się prace, zgłaszać wszelkie swoje wątpliwości, które kierownik budowy będzie musiał wziąć pod uwagę - mówił podczas spotkania z mieszkańcami burmistrz Leszek Michalak.

Podczas spotkania mieszkańcy osiedla domków jednorodzinnych w Żarowie mogli zapoznać się także z zakresem prac. Zgodnie ustalono, że pierwsze prace związane z budową nowych ścieżek rowerowych i chodników przy ulicach Brzozowej, Klonowej, Kasztanowej i Jaworowej ruszą w pierwszym kwartale 2018 roku. Pierwsze wykopy rozpoczną się od strony ulicy Pogodnej w Żarowie.
- Inwestycja mogłaby się rozpocząć nawet za klika dni, ale nie jest to dobry moment, zważywszy na niesprzyjające warunki pogodowe, aby zostawić rozkopane drogi, a następnie wrócić dopiero w okresie wiosennym. Trzeba będzie się liczyć z utrudnieniami, ale w momencie, kiedy nie będzie śniegu i mrozu, prace nabiorą większego tempa - wyjaśniał Jakub Korona kierownik budowy ze Świdnickiego Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów wykonawca inwestycji.

Burmistrz Leszek Michalak mówił także o nowych nawierzchniach asfaltowych, które także są przedmiotem złożonego wniosku unijnego. W przypadku tego zadania, nowe drogi asfaltowe w rejonie domków jednorodzinnych, które nie są objęte unijnym dofinansowaniem, będą zrealizowane tuż po rozliczeniu projektu unijnego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group