Sobota, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 589
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Burmistrz wyśle nam SMS

Wiadomości: Region - Świebodzice
Środa, 2 grudnia 2009, 9:49
Aktualizacja: 10:03
Autor: MEG
“Uwaga, wystąpią zwiększone opady deszczu w rejonie...”. “Będą przerwy w dostawie prądu w obrębie ulic:...”. “Zapraszamy na otwarcie nowego boiska” – SMS–y o podobnej treści zaczną wkrótce trafiać do mieszkańców Świebodzic

Miasto dołączyło do grona tych samorządów, które chcą docierać z szybką informacją do swoich mieszkańców. A szybciej jak SMS-em chyba już się nie da.

Po to waśnie został stworzony Samorządowy Informator SMS. Za jego pośrednictwem samorządy lokalne mogą przekazywać swoim mieszkańcom istotne komunikaty, dotyczące np. bezpieczeństwa zbiorowego. W przypadku Świebodzic sytuacje kryzysowe zdarzają się w zasadzie co roku – a to za sprawą niebezpiecznej, górskiej rzeki Pełcznicy, która podczas gwałtownych opadów wzbiera i zalewa mieszkańców dwóch dzielnic miasta: Cierni i Pełcznicy.

- Zależy nam na szybkim dotarciu zwłaszcza z informacją kryzysową – mówi burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz. – Nasza rzeka Pełcznica niestety co roku zagraża wylaniem i poinformowanie mieszkańców o stanie wód, opadach, ewentualnym wystąpieniu z brzegów właśnie w taki sposób może mieć nieocenione znaczenie. Ale nie tylko chodzi o ostrzeżenia. Za pośrednictwem SISMS będzie można dowiedzieć się, jakie ciekawe imprezy kulturalne szykują się w mieście, czy skorzystać z szeroko rozumianej e-informacji.

Żeby otrzymywać takie informacje, wystarczy wysłać SMS-a rejestracyjnego, który zapamięta numer telefonu w bazie danych – wiadomość o treści: Tak.dsw02 na numer 661 000 112. Zapłacimy za to jednorazowo, według taryfy naszego operatora. Potem każdy użytkownik będzie otrzymywał na swój telefon bezpłatne informacje dotyczące ważnych spraw związanych z miastem.

Przygotowano 3 serwisy informacyjne:

e-komunikaty dla mieszkańców – tak.dsw02
informacja o zagrożeniu dla mieszkańców cierni i Pełcznicy – tak.dsw02iz
sport, kultura, promocja – tak.dsw02sp

System działa także w Świdnicy. Tu funkcjonuje kilka serwisów: komunikaty dla mieszkańców, informacje dla osób mieszkających w bezpośrednim sąsiedztwie Bystrzycy, miejskie imprezy sportowe i rekreacyjne oraz kulturalne, info dla przedsiębiorców, wiadomości dla organizacji pozarządowych, serwis dla pasażerów komunikacji miejskiej oraz informacja o utrudnieniach na drogach dla wszystkich zmotoryzowanych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group