Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 526
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Burmistrz z absolutorium

Piątek, 19 czerwca 2020, 15:06
Autor: red
Strzegom: Burmistrz z absolutorium
Fot. UM Strzegom
Podczas sesji Rady Miejskiej w Strzegomiu, która odbyła się 17 czerwca br. radni udzielili burmistrzowi Strzegomia absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2019 rok (20 głosów "za", 1 głos "wstrzymujący") oraz podjęli uchwałę ws. udzielenia włodarzowi gminy wotum zaufania za realizację zadań określonych w "Raporcie o stanie gminy za 2019 rok" (20 głosów "za", 1 głos "wstrzymujący").

Głównym punktem środowej sesji było podjęcie uchwały ws. udzielenia burmistrzowi Strzegomia absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2019 rok. Zbigniew Suchyta zaznaczył, że ubiegły rok był dobrym okresem dla gminy Strzegom. - To był dobry rok! Udało się zrealizować wiele inwestycji, nierzadko ze środków zewnętrznych, w tym z UE. Przeznaczyliśmy wiele środków, by mieszkańcom naszej gminy żyło się lepiej! W swoim sprawozdaniu pokazałem zarówno rzeczy dobre, ale i te które chcemy zrealizować jeszcze lepiej. Dziękuję wszystkim osobom i instytucjom, dzięki którym gmina Strzegom może się rozwijać - podkreślał włodarz.

Lista zrealizowanych inwestycji jest bardzo długa. Najważniejsze z nich to: budowa budynku demonstracyjnego, w którym mieści się Publiczne Przedszkole nr 1 i Żłobek nr 1, utworzenie Żłobka nr 2 w Strzegomiu, rewitalizacja Starego Miasta i Grabów w Strzegomiu, budowa i remonty 6 świetlic na terenie sołectw: Jaroszów, Morawa, Żelazów, Goczałków Górny, Modlęcin i Grochotów, realizacja projektu unijnego "Szlak kamienia", przebudowa ul. Olszowej w Strzegomiu, przebudowa podwórka w centrum Strzegomia, remont i przebudowa murów i wieży widokowej w Rogoźnicy, czy też wprowadzenie systemu rowerów miejskich w Strzegomiu. Zakres zmian w całej gminie jest duży, nic więc dziwnego, że radni zagłosowali za udzieleniem absolutorium burmistrzowi Strzegomia. Wcześniej odczytano pozytywną opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej we Wrocławiu ws. przedłożonego sprawozdania z wykonania budżetu za 2019 r. oraz opinię przewodniczącej Komisji Rewizyjnej - Stanisławy Górskiej.

Od zeszłego roku wójt, burmistrz, prezydent miasta ma obowiązek przedstawienia raportu o stanie gminy na sesji absolutoryjnej. Początek obrad stał pod znakiem debaty strzegomskich radnych nad "Raportem o stanie gminy za 2019 rok". Raport obejmował podsumowanie działalności burmistrza w roku poprzednim, w szczególności realizację polityk, programów i strategii, uchwał rady miejskiej i budżetu obywatelskiego. Po zakończeniu dyskusji radni niemal jednogłośnie podjęli uchwałę ws. udzielenia Zbigniewowi Suchycie wotum zaufania.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group