Sobota, 13 lipca
Imieniny: Małgorzaty, Henryka
Czytających: 789
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Busiaki wyruszają na trasę

Czwartek, 30 czerwca 2011, 16:23
Aktualizacja: 18:25
Autor: GrA
Świdnica: Busiaki wyruszają na trasę
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Pięciu świdnickich „busiaków” już jutro zaprezentuje się na świdnickim Rynku. Zaraz po tym wyruszą w podróż dookoła Polski, później planują wyruszyć busem na Wschód. Dziś spotkali się z prezydentem Świdnicy Wojciechem Murdzkiem.

Na spotkaniu u prezydenta zjawił się Karol Lewandowski oraz Michał Głód, reszta ekipy, czyli Wojciech Lewandowski, Michał Gątko i Krzysztof Długaj walczą jeszcze z ostatnimi egzaminami podczas sesji letniej. – Wyjechać chcemy jutro. Mamy nadzieję, że dziś uda się reszcie wszystko już pozaliczać – śmieje się Karol Lewandowski.

Po ubiegłorocznych problemach na trasie z samochodem chłopaki zrobili generalny remont. – Wymieniliśmy m.in. silnik, hamulce, opony. Jesteśmy o wiele lepiej przygotowani niż w roku ubiegłym – mówił dziś Karol. Busiaki chcą najpierw sprawdzić auto na polskich trasach. – Objedziemy całą Polskę. Po powrocie szybkie przepakowanie, ewentualne pranie i wyruszamy na wschód – dodaje Michał.

Młodzi świdniczanie busem chcą objechać 16 krajów i przejechać 10.000 km, docelowo dojeżdżając do Istambułu. - Najpierw przez Ukrainę chcemy odwiedzić Czarnobyl i dotrzeć śladami Mickiewicza przez Stepy Akermańskie do Odessy i na Krym, po drodze odwiedzając polską wioskę w Mołdawii, następnie wzdłuż wybrzeża Morza Czarnego jedziemy przez Rumunię, gdzie odwiedzimy Zamek Drakuli w Transylwanii i Bułgarię do Turcji gdzie zawitamy do Istambułu i na chwilę postawimy nogę w Azji. Z Turcji przeskakujemy na Morze Śródziemne i jedziemy do Aten aby poczuć starożytną Grecję. Przez kraj betonowych bunkrów, Albanię pojedziemy do Macedonii po drodze odwiedzając miasto tysiąca okien. Stamtąd przez Kosowo i Serbię do Czarnogóry a następnie przez Bośnię i Hercegowinę powylegiwać się na plażach w Chorwacji. Przez Słowenię, Węgry i Słowację powrót do Polski – dodaje Karol.

Dziś świdniczanie o swoich planach opowiedzieli prezydentowi Świdnicy Wojciechowi Murdzkowi. Na spotkanie świdniczanie przynieśli pamiątkowe zdjęcie, które przekazali prezydentowi. Ten odwdzięczył się dwoma namiotami i gadżetami.

A już jutro okazję do spotkania z busiakami, zrobienia zdjęcia i zdobycia pamiątkowych gadżetów będą mieli mieszkańcy Świdnicy. Ekipa pojawi się na świdnickim Rynku o godzinie 15.00. Serdecznie zapraszamy!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group