Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 572
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Busiaki wyruszają na trasę

Wiadomości: Świdnica
Czwartek, 30 czerwca 2011, 16:23
Aktualizacja: 18:25
Autor: GrA
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Pięciu świdnickich „busiaków” już jutro zaprezentuje się na świdnickim Rynku. Zaraz po tym wyruszą w podróż dookoła Polski, później planują wyruszyć busem na Wschód. Dziś spotkali się z prezydentem Świdnicy Wojciechem Murdzkiem.

Na spotkaniu u prezydenta zjawił się Karol Lewandowski oraz Michał Głód, reszta ekipy, czyli Wojciech Lewandowski, Michał Gątko i Krzysztof Długaj walczą jeszcze z ostatnimi egzaminami podczas sesji letniej. – Wyjechać chcemy jutro. Mamy nadzieję, że dziś uda się reszcie wszystko już pozaliczać – śmieje się Karol Lewandowski.

Po ubiegłorocznych problemach na trasie z samochodem chłopaki zrobili generalny remont. – Wymieniliśmy m.in. silnik, hamulce, opony. Jesteśmy o wiele lepiej przygotowani niż w roku ubiegłym – mówił dziś Karol. Busiaki chcą najpierw sprawdzić auto na polskich trasach. – Objedziemy całą Polskę. Po powrocie szybkie przepakowanie, ewentualne pranie i wyruszamy na wschód – dodaje Michał.

Młodzi świdniczanie busem chcą objechać 16 krajów i przejechać 10.000 km, docelowo dojeżdżając do Istambułu. - Najpierw przez Ukrainę chcemy odwiedzić Czarnobyl i dotrzeć śladami Mickiewicza przez Stepy Akermańskie do Odessy i na Krym, po drodze odwiedzając polską wioskę w Mołdawii, następnie wzdłuż wybrzeża Morza Czarnego jedziemy przez Rumunię, gdzie odwiedzimy Zamek Drakuli w Transylwanii i Bułgarię do Turcji gdzie zawitamy do Istambułu i na chwilę postawimy nogę w Azji. Z Turcji przeskakujemy na Morze Śródziemne i jedziemy do Aten aby poczuć starożytną Grecję. Przez kraj betonowych bunkrów, Albanię pojedziemy do Macedonii po drodze odwiedzając miasto tysiąca okien. Stamtąd przez Kosowo i Serbię do Czarnogóry a następnie przez Bośnię i Hercegowinę powylegiwać się na plażach w Chorwacji. Przez Słowenię, Węgry i Słowację powrót do Polski – dodaje Karol.

Dziś świdniczanie o swoich planach opowiedzieli prezydentowi Świdnicy Wojciechowi Murdzkowi. Na spotkanie świdniczanie przynieśli pamiątkowe zdjęcie, które przekazali prezydentowi. Ten odwdzięczył się dwoma namiotami i gadżetami.

A już jutro okazję do spotkania z busiakami, zrobienia zdjęcia i zdobycia pamiątkowych gadżetów będą mieli mieszkańcy Świdnicy. Ekipa pojawi się na świdnickim Rynku o godzinie 15.00. Serdecznie zapraszamy!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~lani 30-06-2011 18:25
Ludzie, kogo to interesuje! Syn objechał busem całą Europę Zachodnią w dwa tygodnie ale na żebry nie chodził, prezia na oczy nie widział. Może idzie tu o nazwiska L.?
~ 30-06-2011 18:32
ciekawe czy jego bus też był kupiony za 2 tys. zł i miał 21 lat, a dziś wygląda jak serfingowe cacuszko? zazdrość ludzka nie zna granic...
~Bimbul 30-06-2011 20:43
Sz. P. "lani" niestety nie jest Pani/Pan radnym i sz. syn Pani/Pana nie dostąpił audiencji u P. Prezydenta, nie mówiąc już o podarunkach :) Pozdrawiam.
~ 30-06-2011 21:27
Super, będą chłopaki mieli co wspominać.
~ 1-07-2011 7:59
czy to aby nie początek kampanii wyborczej (SENATORSKIEJ) Pana L.
~Jakub Wędrowycz 1-07-2011 11:54
Jak następnym razem będę gdzieś w świat ruszał, to też się wybiorę do prezydenta po gadżety:)
~ 12-08-2011 11:06
"Jak następnym razem będę gdzieś w świat ruszał, to też się wybiorę do prezydenta po gadżety:)" -Takie rzeczy tylko dla dzieci ziomali...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group