Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 665
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Łażany: Celnie strzelali

Czwartek, 6 października 2022, 9:57
Autor: red
Łażany: Celnie strzelali
Fot. UM Żarów
Kilkudziesięciu zawodników wzięło udział w 5. finałowej rundzie VIII edycji Dolnośląskiej Ligi Łucznictwa Tradycyjnego, która odbyła się na terenie zabytkowego parku w Łażanach.

Organizatorem rundy byli Wioletta i Valeriy Bezusyy, a wśród uczestników zawodów nie zabrakło także mieszkańców gminy Żarów.

- W tym roku na terenie gminy Żarów przeprowadzone zostały dwie rundy w Łażanach, odbył się także turniej łuczniczy podczas Jarmarku Średniowiecznego w Wierzbnej. Podczas VIII edycji strzelało w rundach 95 łuczników, w tym 9 dzieci do 11 lat. W rundzie finałowej wzięło udział 44 startujących z województwa dolnośląskiego, lubuskiego, opolskiego i wielkopolskiego. Zawody odbyły się w parku w Łażanach ze względu na ciekawy teren i naturalne ukształtowanie terenu. Park daje wiele możliwości do uprawiania tego typu sportu, zachwyca i zaskakuje, tym razem barwami jesieni, odsłaniając zabytkową część murów i terenów – mówi Wioletta Bezusa organizatorka wydarzenia.

5 runda finałowa VIII edycji Dolnośląskiej Ligi Łucznictwa Tradycyjnego:

1. Wolimierz koło Leśnej,

2. Stradomia Wierzchnia,

3. Łażany,

4. Lubań,

5. Łażany

Wyniki klasyfikacji generalnej:

Mieszkańcy gminy Żarów w swoich kategoriach w ogólnej klasyfikacji zajęli miejsca: 2 - Wioletta Bezusa, 4 - Valeriy Bezusyy, 5 - Robert Tomaszewski, 6 - Benjamin Dykcik, 6 - Matylda Dykcik.

Nagrody ufundowane zostały przez Fundację DLŁT oraz Pośrednictwo Ubezpieczenia Wioletta Bezusa. W organizacji turnieju pomagali: gmina Żarów, Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, sołtys i mieszkańcy Łażan. Medale i puchary zawodnikom wręczał zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group