Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 921
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Centrum Przesiadkowe od września

Poniedziałek, 21 sierpnia 2017, 11:27
Aktualizacja: Środa, 23 sierpnia 2017, 11:18
Autor: red
Świebodzice: Centrum Przesiadkowe od września
Fot. UM Świebodzice
Rozstrzygnięty jest już przetarg na jedno z większych zadań, które gmina Świebodzice będzie realizować w ramach ograniczania tzw. niskiej emisji. S

Szereg działań, mających wpływ na poprawę jakości środowiska i życia mieszkańców, będzie realizowanych przez miasto w ciągu najbliższych dwóch lat.

Budowa Centrum Przesiadkowego obejmie cały Plac Dworcowy, znajdujący się przy dworcu PKP. Miejsce to bardzo się zmieni - w ramach zadania planuje się przebudowę nawierzchni drogowej z wydzieleniem placu manewrowego dla samochodów i autobusów wraz z ukształtowaniem terenu; powstanie także zatoka autobusowa, niezwykle potrzebna, gdyż spod dworca odjeżdżają autobusy dalekobieżne. Wybudowane zostaną wygodne parkingi, chodniki oraz zielony skwer.

Plac zyska także nowe ogrodzenie, schody zewnętrzne i pochylnię dla osób niepełnosprawnych. Miłośnicy dwóch kółek będą mieli także nowy odcinek ścieżki rowerowej.

W ramach prac wybudowana zostanie wiata przystankowa i rowerowa, pojawią się estetyczne kosze na odpadki, siedziska, słupki uliczne.

W zakres działań wchodzi również przebudowa istniejącej instalacji elektrycznej oświetlenia ulicznego oraz budowa sieci kanalizacji deszczowej.

Wartość zadania to blisko 2,5 mln zł.

7 433 750,56 PLN – to całkowita wartość projektu pn. „Wdrażanie strategii niskoemisyjnych w Gminie Świebodzice”, dofinansowanie wynosi 6 110 786,96 PLN.

Głównym celem projektu jest zmniejszenie niskiej emisji transportowej poprzez wdrożenie strategii niskoemisyjnych w Gminie Świebodzice. Obejmują one: budowę centrum przesiadkowego, wykonanie ścieżek rowerowych, inteligentnych przystanków, energooszczędnego oświetlenia oraz zakup ekologicznego autobusu.

Jedna z tych inwestycji – modernizacja oświetlenia na ulicach: Graniczna, Sienna, Piłsudskiego, jest w trakcie realizacji, wkrótce rozpocznie się budowa Centrum Przesiadkowego; w ciągu najbliższych dni rozstrzygnięty zostanie przetarg na budowę ścieżek rowerowych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group