Czwartek, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 547
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Chcą budować wspólność regionów – do czterech gmin trafił blisko milion złotych

Wtorek, 19 lipca 2011, 19:59
Aktualizacja: Środa, 20 lipca 2011, 10:11
Autor: GrA
Świdnica: Chcą budować wspólność regionów – do czterech gmin trafił blisko milion złotych
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Dziś w Świdnicy wicemarszałek województwa dolnośląskiego Marek Łapiński oficjalnie przekazał umowy o dofinansowanie przyznane w ramach Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej.

Wśród czterech gmin z terenu Dolnego Śląska znalazła się także Jaworzyna Śląska. Na budowę sieci wodociągowej w południowej części miasta gmina otrzymała 380 tysięcy złotych. – To dla nas bardzo ważna inwestycja. Udało nam się już wykonać wodociągowanie terenów wiejskich, teraz dzięki przekazanemu nam dofinansowaniu wykonamy blisko 8,5 kilometra sieci wodociągowej w południowej części Jaworzyny Śląskiej- wyjaśniał dzisiaj podczas spotkania burmistrz Jaworzyny Śląskiej Grzegorz Grzegorzewicz.

Taką samą kwotę na budowę kanalizacji i przebudowę infrastruktury drogowej otrzymała gmina Bolków. Po 100 tysięcy złotych natomiast na opracowanie miejscowych planów zagospodarowania pozyskały gmina Udanin i Kostomłoty.

Umowy na dofinansowanie zostały oficjalnie przekazane dziś w świdnickim Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich. Wybór nie był przypadkowy. – To pewnego rodzaju pomysł promocji Punktu – wyjaśniał podczas spotkania wicemarszałek Marek Łapiński. – Na co dzień właśnie w tym miejscu mieszkańcy powiatu świdnickiego mogą uzyskać informację oraz wszelką pomoc na temat pozyskiwania funduszy unijnych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group