Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 922
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Chcieli oszukać policjantów i firmę ubezpieczeniową

Poniedziałek, 18 stycznia 2016, 6:50
Autor: opr.red.
Świdnica: Chcieli oszukać policjantów i firmę ubezpieczeniową
Fot. red.
Czujnością wykazali się funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Świdnicy. Po otrzymaniu informacji o kolizji samochodów m–ki Peugeot Partner i Audi A6 w Świebodzicach, udali się na miejsce. Ustalili, jednak że do żadnej kolizji nie doszło,a zgłaszający chcąc wyłudzić odszkodowanie od firmy ubezpieczeniowej powiadomili o takim zdarzeniu. 28–letni mężczyzna i 23–letnia kobieta przyznali się, że całą historię wymyślili.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Świdnicy w dniu 11 stycznia otrzymali zgłoszenie o kolizji dwóch samochodów, do której miało dojść w Świebodzicach, na jednym z podwórek. Funkcjonariusze na miejscu zastali zgłaszającego mężczyznę i wskazaną przez niego kobietę, która miała być sprawczynią kolizji.

Według ich oświadczeń do kolizji doszło na skutek działania kierującej samochodem m-ki Peugeot Partner, która cofając uszkodziła zaparkowany samochód m-ki Audi A6, będący własnością 28-letniego mężczyzny. Przebieg zdarzenia potwierdziła również 23-latka. Stwierdziła, że cofając swoim samochodem, tylnym, lewym narożem najechała na bok samochodu m-ki Audi A6.

Policjanci po oględzinach pojazdów, zestawieniu uszkodzeń widocznych na obu samochodach, wykluczyli możliwość zderzenia się samochodów. Kobieta i mężczyzna zostali przesłuchani. Przyznali się, że do zgłaszanego przez nich zdarzenia drogowego nie doszło.

Przypomnijmy, że za wyłudzenie odszkodowania z tytułu umowy ubezpieczenia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group