Sobota, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 1194
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Ciekawie i kolorowo

Wtorek, 25 lutego 2020, 11:23
Aktualizacja: 11:24
Autor: red
Strzegom: Ciekawie i kolorowo
Fot. UM Strzegom
W pierwszym tygodniu ferii zimowych 2020 r. uczniowie PSP 3 w Strzegomiu skorzystali z oferty zajęć półkolonii organizowanej przez Stowarzyszenie Psychologów i Pedagogów Gminy Strzegom działającym w PSP 3 w Strzegomiu.

W programie zajęć zaplanowano kreatywne warsztaty prowadzone przez animatorów z „Leśnej krainy” – dzieci samodzielne wykonywały slumsy. Kolejnego dnia uczestniczyły w zajęciach „Od mleczka do masełka” w gospodarstwie agroturystycznym w Dobrocinie .Poznały zwierzęta hodowlane , wykonały samodzielnie masło ,które wszyscy degustowali na zakończenie spotkania. Na terenie szkoły odbyły się warsztaty kulinarne, młody i pomysłowy „MasterChef” w PSP 3.

Uczniowie samodzielnie przygotowali potrawy z przygotowanych produktów i zjedli smaczne, zdrowe śniadanie .Zajęcia zakończyły się wykonaniem prac plastycznych – piramida zdrowego żywienia oraz quizem „Koło fortuny”- jemy zdrowo i kolorowo .W kolejnych dniach uczestnicy mieli także okazję obejrzeć seans filmowy w SCK „ Doktor Dolittle i jego zwierzęta” oraz przedstawienie w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu pt.” Tajemniczy ogród”. W czasie zimowiska dbano także o kondycję fizyczną uczestników , odbyły się rozgrywki sportowe w szkole, uczniowie bawili się na sztucznym lodowisku i na krytej pływalni „Delfinek” w Strzegomiu oraz w „Jump planet” w Wałbrzychu.

W każdym dniu odbywały się zajęcia profilaktyczne , w trakcie których uczniowie zapoznali się m.in. z problemem fonoholizmu i metodami zwalczania go , z bezpiecznym poruszaniem się w sieci „Nie daj złapać się w sieć”, z zasadami zdrowego odżywiania . Utrwalili swą wiedzę o tym jak działa ALERT RCB, jak należy reagować w przypadkach zagrożenia.

Zimowisko zostało zorganizowane dzięki środkom finansowym przyznanym przez Burmistrza Strzegomia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group