Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 885
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Ciernie – drogi, rzeka i śmieci

Czwartek, 29 listopada 2012, 2:58
Aktualizacja: 2:59
Autor: red.
Świebodzice: Ciernie – drogi, rzeka i śmieci
Fot. archiwum
Te trzy tematy okazały się najbardziej interesujące dla mieszkańców Cierni, którzy wzięli udział w spotkaniu w ramach akcji „Mieszkańcy pytają, burmistrz odpowiada”. Wtorkowym późnym popołudniem, 27 listopada, spotkaliśmy się w Zespole Szkół Integracyjnych by porozmawiać o najważniejszych dla dzielnicy i miasta sprawach.

Gospodarzem spotkania był tradycyjnie burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz, wzięli w nim udział także radni miejscy: Wiceprzewodniczący RM Zdzisław Pantal, Maria Dobrzańska i Jan Klepiec oraz Janusz Kościukiewicz.

Jednym z pierwszych pytań, które padło z sali, było pytanie o dalsze losy planowanej w mieście instalacji do mineralizacji odpadów komunalnych, którą chciała wybudować prywatna firma. – Moja decyzja w tej sprawie będzie negatywna, bez względu na opinie i uzgodnienia z Sanepidu czy Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska – jednoznacznie opowiedział burmistrz Bogdan Kożuchowicz, co mieszkańcy przyjęli z wyraźnym zadowoleniem. Kolejne pytania dotyczyły budowy i remontu dróg; świebodziczanie z Cierni skarżyli się także na uciążliwość firmy Metal-Plast, której samochody dostawcze niszczą drogę i zanieczyszczają ją odpadami z przetworzonego plastiku. Było też pytanie o budowę kanalizacji na ulicy Granicznej – i tu mieszkaniec, który je zadał, był mile zaskoczony odpowiedzią.

Jesteśmy po przetargu i na dniach na Graniczną wjadą koparki i ciężki sprzęt – poinformował burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

Sporą cześć spotkania zajęła dyskusja o gospodarce odpadami i nowych zasadach, które zaczną obowiązywać od lipca 2013 roku; ważnym tematem okazało się także zabezpieczenie rzeki Pełcznicy przed ewentualną powodzią. W trakcie rozmowy zrodził się pomysł, by powołać wspólną komisje, złożoną z przedstawicieli mieszkańców, gminy i RZGW, by wspólnie wskazać najbardziej newralgiczne odcinki rzeki, wymagające pogłębienia dna (a za to odpowiada RZGW) czy podniesienia murów oporowych – to zadanie gminy. Burmistrz na gorąco zaprosił mieszkańców do stworzenia takiej listy groźnych punktów na rzece, co spotkało się z dużym zainteresowaniem ludzi.

Było to już trzecie, przedostatnie spotkanie podsumuwujące półmetek kadencji samorządu. Tak jak i poprzednie, przebiegało w bardzo przyjaznej atmosferze a czas trwania (ponad 2 godziny) potwierdził, że sprawy miasta interesują mieszkańców i chętnie dzielą się własnymi spostrzeżeniami czy propozycjami z władzą samorządową. – Dziękujemy za te wszystkie sugestie i wskazówki, wiele z nich przekuło się w inwestycje, z których wszyscy dziś korzystamy – podkreślił na koniec burmistrz Kożuchowicz.

Ostatnie spotkanie, dla mieszkańców dzielnicy Pełcznica, odbędzie się dziś, w środę, 28 listopada, o godz. 18.00, w Szkole Podstawowej nr 4. Serdecznie zapraszamy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group