Czwartek, 29 lutego
Imieniny: Lutosława, Romana
Czytających: 948
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dobromierz: Cmentarna zmieniła nazwę

Czwartek, 30 listopada 2023, 13:29
Autor: red
Dobromierz: Cmentarna zmieniła nazwę
Fot. UG Dobromierz
Na mocy uchwały nr LXVI/380/23 Rady Gminy Dobromierz z dnia 30 października 2023 r., opublikowanej w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego 9 listopada br., zmieniono nazwę ulicy położonej w Dobromierzu z dotychczasowej nazwy „Cmentarna” na ulice o nazwie: „Parkowa” i „Spacerowa”.

Ulica Parkowa swoim zasięgiem obejmuje nieruchomości zlokalizowane do kładki przez rzekę Strzegomkę. Numery porządkowe nieruchomości pozostają bez zmian.

Ulica Spacerowa swoim zasięgiem obejmuje nieruchomości zlokalizowane od kładki do drogi krajowej nr 34. W tej części nastąpi renumeracja budynków. Do właścicieli nieruchomości wysłano zawiadomienia o nadaniu nowego numeru porządkowego budynku.

O zmianę nazwy ulicy wnioskowali mieszkańcy, radni, sołtys i przedsiębiorcy z dotychczasowej ulicy Cmentarnej.

System informacji przestrzennej Gminy Dobromierz pomoże zapoznać się z wprowadzonymi zmianami w zakresie nazw ulic, jak i renumeracji budynków na ulicy Spacerowej w Dobromierzu https://dobromierz.e-mapa.net/

Zmiana nazw ulic pociąga za sobą m.in. konieczność wymiany dowodu rejestracyjnego pojazdu oraz powiadomienia o nowym adresie podmiotów, z którymi zawarte są umowy zobowiązujące do aktualizacji danych adresowych (np. banki, dostawcy energii elektrycznej, gazu, usług telekomunikacyjnych, telewizyjnych i internetowych itp.). Zmiany nazw ulic są z urzędu wprowadzane w ewidencji gruntów i budynków (EGiB). Następnie, do wydziału ksiąg wieczystych Sądu Rejonowego, wysyłane są zawiadomienia o wprowadzonych zmianach w adresie nieruchomości.

Obowiązek wymiany tabliczek zawierających numer porządkowy i nazwę ulicy ciąży na właścicielu/użytkowniku nieruchomości (zgodnie z art. 47b ust. 1 ustawy z dnia 17 maja 1989 r. Prawo geodezyjne i kartograficzne). Zmiana dokonywana jest na koszt własny.

Pozostałe urzędy i instytucje

Urząd Skarbowy – osoby fizyczne, które nie prowadzą działalności gospodarczej, powinny zgłosić aktualizację danych adresowych przy najbliższym kontakcie z Urzędem, np. przy składaniu zeznania podatkowego.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) – osoby, które pobierają świadczenia, powinny zgłosić zmianę danych adresowych poprzez wypełnienie i złożenie wniosku na formularzu EZP, tj. „Wniosek o zmianę danych osoby zamieszkałej w Polsce” – w formie papierowej osobiście w siedzibie urzędu lub korespondencyjnie.

Gospodarowanie odpadami – zmiany dokonywane są z urzędu. Nie ma obowiązku składania zmiany deklaracji w sprawie gospodarowania odpadami zarówno przez mieszkańców jak i zarządców nieruchomości.

Podatek od nieruchomości – zmiany dokonywane są z urzędu. Nie ma obowiązku składania informacji w sprawie podatku od nieruchomości celem aktualizacji danych adresowych.

Obowiązki przedsiębiorców

Ewidencja działalności gospodarczej (CEDIG) – osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą oraz posiadające zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych, powinny dokonać zmian w tym rejestrze;

Krajowy Rejestr Sądowy (KRS) – przedsiębiorcy prowadzący działalność podlegającą wpisowi w KRS powinni dokonać zmian w tym rejestrze, jeśli wpisy obejmują adres, w którym zmieniła się nazwa ulicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group