Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 961
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Co świdniczanie włożą do kuli na wieży ratuszowej?

Czwartek, 1 września 2011, 8:47
Aktualizacja: 8:52
Autor: red.
Świdnica: Co świdniczanie włożą do kuli na wieży ratuszowej?
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Informacje o mieście, zdjęcia Świdnicy, lokalne gazety, monety... O tym, co jeszcze znajdzie się w kuli wieży ratuszowej zadecydują mieszkańcy. Akcja potrwa od 5 do 23 września. A już 1 października kula zostanie zamontowana na wieży.

- Po 45 latach wieża ratuszowa wróci do świdnickiego Rynku. Na otwarcie dla zwiedzających czekamy do przyszłego roku, natomiast już niebawem zamontowana zostanie iglica hełmu wraz z kulą. – informuje Waldemar Skórski, zastępca prezydenta miasta. Chcemy w niej umieścić pamiątki, które dla przyszłych pokoleń udokumentują współczesną nam Świdnicę. Zachęcamy mieszkańców, by włączyli się do akcji. To niecodzienna możliwość przejścia do historii.

W kuli umieszczone zostaną cztery puszki: jedna z aktem lokacyjnym wieży, druga z przedmiotami ilustrującymi życie Świdnicy, trzecia z materiałami przekazanymi przez świdniczan. Możliwość wylicytowania prawa do zapełnienia czwartej będzie miał każdy świdniczanin, także firmy i podmioty gospodarcze. Osoba lub przedsiębiorstwo, które zaproponuje największą kwotę, będzie mogło zapełnić puszkę własnymi materiałami pamiątkowymi. Pieniądze uzyskane z tego tytułu zostaną przeznaczone na zakup części wyposażenia wieży.Więcej informacji na www.um.swidnica.pl.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group