Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 997
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Codzienne sprawy

Wtorek, 1 października 2019, 15:56
Autor: red
Świdnica: Codzienne sprawy
Fot. Straż Miejska Świdnica
Wybrane interwencje na zgłoszenia mieszkańców świdnickiej straży Miejskiej w okresie 20–27 wrzesnia.

22.09.2019 r. godz. 1927 wieczorne zgłoszenie wpłynęło od mężczyzny spacerującego w parku im.Jana Kasprowicza między ul. Traugutta, a ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej. Zauważył, że na ławce obok boiska, leży dziwnie wyglądający mężczyzna. Ciężko było mu stwierdzić, czy leżący jest pod wpływem alkoholu, czy też może potrzebuje pomocy. Przybyły na miejsce patrol, zastał skulonego z bólu bezdomnego. Potrzebujący bezdomny okazał się być trzeźwy. Narzekał na ból w klatce piersiowej (wszystko wskazywało na problemy związane z sercem) i prosił o pomoc. Chwilę później na miejsce dotarła załoga ambulansu medycznego, która udzieliła natychmiastowej pomocy.

23.09.2019 r. godz. 1223 obecnie rozpoczynający się okres grzewczy i posezonowe sprzątanie ogrodów, skutkowały dużą ilością zgłoszeń, które dotyczyły spalania śmieci, odpadów zielonych, a nawet tworzyw sztucznych. Taka utylizacja powoduje zadymienie otoczenia, oraz jest szkodliwa dla środowiska. Jedno z takich zgłoszeń miało miejsce w poniedziałek i dotyczyło spalania śmieci na podwórzu ul. Kliczkowskiej. W tym przypadku osoba, która spowodowała zanieczyszczenie powietrza, otrzymała jedynie pouczenie. W przypadku pozostałości odpadów zielonych z ogrodów, administrator budynku lub właściciel domu jednorodzinnego, powinien wystąpić z prośbą do Zakładu Oczyszczania Miasta o zabranie (wcześniej posegregowanych śmieci/pozostałości) z posesji.

23.09.2019 r. godz. 1520 mieszkanka ul. Łukowej zgłasza, że na deptaku młody mężczyzna gra na gitarze. Muzyka dochodząca do mieszkania okazała się dla niej zbyt uciążliwa. Przybyły na miejsce patrol, zastał chłopaka i dziewczynę. Grajek został pouczony. W tym miejscu dość często można trafić na różne koncerty. Dla mieszkańców jest to jednak meczące, ponieważ muzyka i śpiew zakłócają im domowy spokój.

26.09.2019 r. godz. 215 w środku nocy, operator monitoringu wizyjnego dostrzegł, że na placu Św. Małgorzaty przy fontannie na ławce, para uległa miłosnej namiętności. Funkcjonariusze przybyli na miejsce pouczyli kochanków, że pomimo nocnej pory jest to czyn zabroniony i że ich zachowanie zostało zarejestrowane na kamerach.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group