Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 710
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Coraz mniej azbestu

Niedziela, 23 października 2022, 11:02
Autor: red
Gmina Żarów: Coraz mniej azbestu
Fot. UM Żarów
Zakończył się kolejny etap prac, który realizowany był w ramach zadania „Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Żarów".

W tym roku, z naszej gminy zniknęło prawie 90 ton azbestu, a tego szkodliwego materiału odebraliśmy od 19 nieruchomości. Była to już kolejna tego typu akcja w naszej gminie. Inwestycja zrealizowana została przy wsparciu finansowym Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Przyznane dofinansowanie wynosiło 40% kosztów kwalifikowanych.

- Kontynuujemy prace związane z usuwaniem szkodliwego azbestu. Jest to nie tylko kwestia ochrony środowiska, ale przede wszystkim zdrowia naszych mieszkańców. Zgodnie z krajowym Programem Oczyszczania Kraju z Azbestu na lata 200-2032 zaplanowano usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest, minimalizację negatywnych skutków zdrowotnych spowodowanych obecnością azbestu na terytorium kraju oraz likwidację szkodliwego oddziaływania azbestu na środowisko. Łącznie do 8 września 2022r. odebraliśmy i unieszkodliwiliśmy 89,600 Mg (ton) odpadów zawierających azbest, rozpatrując przy tym zadaniu 19 wniosków mieszkańców. W przyszłym roku i kolejnych zorganizowane będą następne zbiórki odpadów zawierających azbest - mówi Patrycja Sozańska z Referatu Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group