Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 923
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Coraz więcej nowych wiat przystankowych

Wtorek, 27 lutego 2018, 17:23
Autor: red
Świdnica: Coraz więcej nowych wiat przystankowych
Fot. UM Świdnica
Nowe chodniki, ścieżki rowerowe, a także nowe wiaty przystankowe – ulica Łukasińskiego w Świdnicy zmienia się nie do poznania.

Po zrealizowanej inwestycji drogowej na przystankach autobusowych zamontowano nowe wiaty. Są one wyposażone w podświetlane gabloty reklamowe i tablice do rozkładów jazdy. Koszt inwestycji wyniósł ponad 58 tys. zł.

Przystanek zlokalizowany przy skrzyżowaniu ulic Łukasińskiego i Gdyńskiej został dodatkowo wytypowany do zainstalowania w nim dynamicznej informacji pasażerskiej, która zwiększy jakość obsługi pasażera.

- Za pomocą elektronicznych tablic zmiennej treści, osoby oczekujące na przystanku będą otrzymywać informacje o rzeczywistym czasie odjazdu autobusów – dodaje Małgorzata Lubandy, dyrektor Wydziału Transportu Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

W tym roku nowa infrastruktura przystankowa pojawi się także na ul. Kraszowickiej, co związane jest między innymi z zaplanowaną tam inwestycją drogową Obecnie na tej ulicy usytuowane są dwie wiaty, po remoncie mieszkańcy tej dzielnicy będą mogli korzystać już z czterech wiat. Planowane jest także wyposażenie dwóch z nich w gabloty i tablice rozkładowe podświetlane. Kolejne wytypowane miejsce do montażu nowej infrastruktury przystankowej to skrzyżowanie ulic Kopernika i Kliczkowskiej. Tam również stanie nowa wiata z podświetlaną gablotą reklamową i tablicą do rozkładów jazdy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group