• Sobota, 19 października 2019
  • Godz. 17:16
  • Imieniny: Pawła, Piotra, Jana, Ziemowita
  • Czytających: 526
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Cuda z papieru

Wiadomości: Żarów
Wtorek, 19 kwietnia 2016, 8:54
Aktualizacja: 18:35
Autor: opr.red.
Fot. www.um.zarow.pl
Sto osiemnaście prac z dwudziestu pięciu miejscowości z całego kraju nadesłano na IV Ogólnopolski Festiwal Origami w Żarowie. W niedzielę, 17 kwietnia poznaliśmy zwycięzców tej trudnej sztuki.

Żarowski konkurs, którego organizatorem było Gminne Centrum Kultury i Sportu, objęło honorowym patronatem Polskie Towarzystwo Origami, a głównym sponsorem była firma Daicel Safety Systems Europe.

Cuda z papieru można będzie podziwiać do 7 maja 2016 roku w Żarowskiej Izbie Historycznej.

Wyniku IV Festiwalu Origami "Papierowe lato"

Na konkurs wpłynęło 118 prac z 25 miejscowości.

Kategoria I - szkoła podstawowa kl. 0-III

Wyróżnienie - Dominik Małek - Szkoła Podstawowa nr 172 w Zespole Szkół nr 94 w Warszawie,
Wyróżnienie - Patrycja Kuligowska - Samorządowy Zespół Szkół nr 1 w Chełmku,
Wyróżnienie - Anna-Maria Michalska - Szkoła Podstawowa w Jaworzynie Śląskiej,
Wyróżnienie - Zuzanna Pasikowska - Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej,
Wyróżnienie - Hanna Sułek - Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej,
Wyróżnienie - Aleksandra Janas - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Gliwicach,
III miejsce - Aleksandra Pęder - Szkoła Podstawowa nr 14 w Kaliszu,
II miejsce - Wiktoria Nalichowska - Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej,
I miejsce - Katarzyna Romalska - Szkoła Podstawowa nr 172 w Zespole Szkół nr 94 w Warszawie,

Kategoria II a - szkoły podstawowa kl. IV-VI - origami klasyczne

III miejsce - Wiktoria Rychel - Szkoła Podstawowa im. J. Brzechwy w Żarowie,
II miejsce - Karolina Fischer - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Gliwicach,
I miejsce - Jakub Komaniecki - Szkoła Podstawowa im. J. Brzechwy w Żarowie.

Kategoria II b - szkoła podstawowa kl. IV-VI - origami modułowe

III miejsce - Emilia Kuźma - Szkoła Podstawowa w Michalowie, gmina Sułów,
II miejsce - Iga Sudoł - Szkoła Podstawowa im. J. Brzechwy w Żarowie,
I miejsce - Katarzyna Kucias - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Gliwicach

Kategoria II c - szkoła podstawowa kl. IV-VI - origami 3D

III miejsce - Norbert Sułek - Szkoła Podstawowa im. J. Brzechwy w Żarowie,
II miejsce - Hanna Bal - Szkoła Podstawowa im. J. Brzechwy w Żarowie,
I miejsce - Carmen Krause - PSP w Jełowej.

Kategoria III a - gimnazjum - origami klasyczne

III miejsce - nie przyznano
II miejsce - nie przyznano
I miejsce - Jakub Tarkowski - Publiczne Gimnazjum w Trzydniku Dużym.

Kategoria III b - gimnazjum - origami modułowe

III miejsce - Oliwia Bochniak - Publiczne Gimnazjum w Michalowie, gmina Sułów
II miejsce - Katarzyna Mróz - Publiczne Gimnazjum w Sułowie,
I miejsce - Maria Kalemba - Samorządowy Zespół Szkół nr 1 w Chełmku.

Kategoria III c - gimnazjum - origami 3 D

III miejsce - Weronika Kotras - Gimnazjum Publiczne nr 1 we Frysztaku,
II miejsce - Sylwia Płaziak - Gimnazjum Publiczne nr 1 we Frysztaku,
I miejsce - Klaudia Helbin - Samorządowy Zespół Szkół nr 1 w Chełmku.

Kategoria IV a - szkoły ponadgimnazjalne - origami klasyczne

III miejsce - Paweł Puklicz - Zespół Szkół Budowlanych we Wrocławiu,
II miejsce - Jacek Multan - I Liceum Ogólnokształcące im. B. Chrobrego w Brzegu,
I miejsce - Damian Malicki - I Liceum Ogólnokształcące im. H. Sienkiewicza w Płońsku.

Kategoria IV b - szkoły ponadgimnazjalne - origami modułowe

III miejsce - Aleksandra Maria Polcyn - I Liceum Ogólnokształcące im. J. Kasprowicza w Inowrocławiu
II miejsce - Piotr Chałaj - III Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Kaliszu,
I miejsce - Szymon Wagan - III Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Kaliszu.

Kategoria IV c - szkoły ponadgimnazjalne - origami 3D

III miejsce - Agata Sukiennik - Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica w Zgierzu,
II miejsce - nie przyznano
I miejsce - nie przyznano

Kategoria V a - dorośli - origami klasyczne

III miejsce - Bogumiła Czarnik-Polcyn z Mogilna,
II miejsce - Anna Potocka z Platerowa,
I miejsce - nie przyznano

Kategoria V b - dorośli - origami modułowe

III miejsce - Magdalena Pieczyńska z Wrocławia,
II miejsce - Beata Górecka Pęder z Kalisza,
I miejsce - Beata Babiuch z Chełmka

Kategoria V c - dorośli - origami 3D

III miejsce - nie przyznano
II miejsce - nie przyznano
I miejsce - Jolanta Wolska z Piszkawy gmina Oleśnica

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group