Sobota, 22 stycznia
Imieniny: Anastazego, Wincentego
Czytających: 615
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dobromierz: Ćwiczenia pod kryptonimem "Woda 2014"

Czwartek, 10 lipca 2014, 10:30
Aktualizacja: 11:32
Autor: red.
Dobromierz: Ćwiczenia pod kryptonimem "Woda 2014"
Fot. UG Dobromierz
Ćwiczenia taktyczno–bojowe na zbiorniku wodnym w Dobromierzu z udziałem grup ratownictwa specjalistycznego, wodno–nurkowego i wysokościowego Państwowej Straży Pożarnej z Dolnego Śląska oraz jednostek ochrony przeciwpożarowej PSP Komendy Powiatowej w Świdnicy i OSP KSRG Powiatu Świdnickiego, stają się już normą.

Celem ostatnich działań, w których uczestniczyły również jednostki OSP Dobromierz, Gniewków, Kłaczyna i Roztoka, było sprawdzenie i doskonalenie poziomu wyszkolenia ratowników Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych do prowadzenia działań z zakresu ratownictwa wodnego stopnia podstawowego, doskonalenie umiejętności posługiwania się sprzętem ratownictwa wodnego, sprawdzenie procedur i wypracowanie praktycznych metod postępowania podczas akcji ratownictwa wodnego, w tym działań podwodnych. Ponadto doskonalono umiejętności współpracy grup specjalistycznych z różnych podmiotów ratowniczych (WOPR, RWR, PSP).

Sprawdzono też drogi dojazdowe do obiektów, możliwości rozstawienia oraz manewrowania sprzętem ratowniczym. Dokonano również analizy założeń Planu Ratowniczego Powiatu Świdnickiego i Analizy Operacyjnego Zabezpieczenia Powiatu, sprawdzenia skuteczności alarmowania, wyposażenia i działania wytypowanych do ćwiczeń jednostek OSP z powiatu. Ulepszono zasady współpracy z Gminnym Zespołem Zarządzania Kryzysowego w Dobromierzu, poprzez realizację zadań określonych przez sztab przeciwpowodziowy w symulowanej sytuacji zagrożenia przeciwpowodziowego.

Podsumowania ćwiczeń dokonał Komendant Powiatowy PSP w Świdnicy st. bryg. Tomasz Szuszwalak stwierdzając, iż zaplanowane cele zostały w pełni zrealizowane, a uczestnicy ćwiczeń wykazali się dużym zaangażowaniem i profesjonalizmem.

(UG Dobromierz)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group