Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 921
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Cyfryzacja na Dolnym Śląsku

Środa, 17 kwietnia 2013, 10:54
Aktualizacja: 10:55
Autor: red.
Dolny Śląsk: Cyfryzacja na Dolnym Śląsku
Fot. użyczone
W poniedziałek i wtorek 22 i 23 kwietnia na terenach byłych województw: wrocławskiego, legnickiego, wałbrzyskiego i części jeleniogórskiego nastąpi wyłączenie sygnału naziemnej telewizji analogowej.

Zastąpienie dotychczas używanych nadajników analogowych i wprowadzenie na ich miejsce nadajników cyfrowych spowoduje, że odbiorcy telewizji uzyskają dostęp do większej liczby programów oraz lepszej jakości obrazu i dźwięku. Jednocześnie eliminacji ulegną zakłócenia, jakie występują przy nadawaniu analogowym.

Do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej nie jest konieczne podpisywanie żadnych umów, wystarczy telewizor z wbudowanym tunerem MPEG- 4. Konieczne będzie jedynie wyszukanie na nowo wszystkich programów. Starsze odbiorniki będą odbierać sygnał telewizyjny po podłączeniu odpowiedniego dekodera. Koszt zakupu takiego urządzenia powinien zamknąć się w przedziale 100- 150 zł. W większości przypadków nie ma potrzeby kupna nowej anteny. Wystarczy skierować instalację antenową w stronę nadajnika.

Użytkownicy telewizji kablowych i satelitarnych nie muszą dostosowywać sprzętu.

W niektórych miejscowościach Dolnego Śląska, zwłaszcza na terenach górzystych, konieczne będzie uruchomienie dodatkowych przekaźników w miejsce wyłączonych analogowych, w związku z tym dojdzie w nich do przerw w odbiorze sygnału telewizyjnego trwających od kilku do kilkunastu godzin.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo w dołączonych materiałach oraz na stronie www.cyfryzacja.gov.pl i pod numerem bezpłatnej infolinii 800 007 788.

(DUW)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group