Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 884
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Czekamy na kolejne wycieczki po Świdnicy

Wtorek, 23 maja 2017, 7:13
Autor: red
Świdnica: Czekamy na kolejne wycieczki po Świdnicy
Fot. organizatorzy
27 maja i 4 czerwca zapraszamy dzieci i młodzież uczęszczające do świdnickich szkół podstawowych oraz Młodzieżowego Domu do wzięcia udziału w bezpłatnych wycieczkach po Świdnicy.

Odbędą się one w ramach projektu „Domowe krajobrazy i ich opowieści”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej 2014-2020 Interreg V – A Republika Czeska – Polska oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.

W sobotę, 27 maja najmłodsi świdniczanie odkrywać będą skarby Kościoła Pokoju – poznają historię i architekturę niezwykłej drewnianej świątyni. W godzinach od 10.00 do 13.00 zaplanowano m.in. spacer po placu Pokoju, zwiedzanie Kościoła Pokoju i wystawy w Centrum UNESCO, grę terenową oraz warsztaty artystyczne – poznanie techniki decoupag'u.

W niedzielę, 4 czerwca najmłodsi wysłuchają „Opowieści starych drzew” – dowiedzą się jak zrobić zielnik, kim jest drzewoznawca, odkryją także swój horoskop drzewny. Podczas wycieczki, w godzinach od 12.00 do 15.00 odbędzie się m.in.: spacer przyrodniczy, spotkanie z drzewoznawcą, zbieranie eksponatów do zielnika oraz warsztaty artystyczne – poznanie techniki kalkografii i stworzenie kolekcji poznanych roślin różnymi technikami plastycznymi.

Zapisy na obie wyprawy już od czwartku, 18 maja prowadzić będzie Regionalna Informacja Turystyczna i Kulturalna w Świdnicy (ul. Wewnętrzna 2).

Niezbędne dane do kontaktu:

- imię i nazwisko dziecka,
- adres zamieszkania,
- nr telefonu opiekuna/rodzica,
- karta uczestnika wycieczki podpisana przez opiekunów prawnych/rodziców

Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Projekt „Domowe krajobrazy i ich opowieści” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej 2014-2020 Interreg V – A Republika Czeska – Polska oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group