Sobota, 20 kwietnia
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Czytających: 1502
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Czernica: Czernica z przedszkolem

Sobota, 5 września 2020, 11:51
Autor: red
Czernica: Czernica z przedszkolem
Fot. UG Dobromierz
1 września 2020 r. odbyło się uroczyste otwarcie Punktu Przedszkolnego w Czernicy w ramach projektu dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego "Pozwólmy naszym dzieciom poszerzać horyzonty".

Placówka została zlokalizowana na parterze świetlicy wiejskiej i będzie prowadzona przez Fundację Dobrego Startu, która z powodzeniem od kilku lat organizuje wychowanie przedszkolne w Roztoce i Dobromierzu.

Uroczystego otwarcia dokonał pomysłodawca projektu wójt Jerzy Ulbin, który podziękował całemu zespołowi za zaangażowanie i wysiłek włożony w uruchomienie czwartego już punktu przedszkolnego na terenie gminy. Jak poinformowała prezes fundacji Jolanta Nitarska, placówka została wyposażana w nowoczesny sprzęt, oferować też będzie szereg zajęć dodatkowych m.in. zajęcia rozwijające kompetencje społeczno-emocjonalne, zajęcia "przez zabawę do wiedzy", opiekę psychologa i logopedy, a także naukę języka angielskiego. Koordynator projektu Krystian Ulbin przedstawił zarys wykorzystania środków przeznaczonych na realizację zadania. Kwota całkowita projektu wynosi 301 291,30 zł, w tym wkład własny Fundacji Dobrego Startu i partnera to 53 850 zł.
Goście, którzy tego dnia odwiedzili placówkę przekazali prezenty dla przedszkolaków. Po oficjalnej części uroczystości, nastąpiło zwiedzanie obiektu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group