Wtorek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 1321
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Czeski ekspres na torach

Piątek, 4 listopada 2022, 7:44
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Czeski ekspres na torach
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Dwukrotnie w tym roku, w czerwcu i październiku, na szlaki wyjeżdżał Muzealny Pociąg Specjalny „Czeski Express”, łącząc region pardubicki z województwem dolnośląskim. Na trasie nie zabrakło naszej gminy. 31 października organizatorzy podsumowali projekt, deklarując dalszą współpracę.

Muzealny Pociąg Specjalny „Czeski Express” wyjechał na tory Dolnego Śląska 25 czerwca i 3 września. To wyjątkowe wydarzenie przygotował region pardubicki we współpracy z Muzeum Starych Maszyn w Žamberku, Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej oraz samorządami polskich miast na trasie przejazdu – Międzylesia, Bystrzycy Kłodzkiej, Ząbkowic Śląskich, Dzierżoniowa, Świdnicy oraz Jaworzyny Śląskiej.

Skład tworzyły zabytkowe wagony oraz lokomotywa 555.153 - niemiecki parowóz wojenny przejęty po 1945 r. przez kolej czeską, oznaczony serią 555. Podczas przejazdu turyści mogli zwiedzić m.in. Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej. Dzięki partycypacji samorządów w kosztach mieszkańcy płacili za bilety 20 złotych.

W poniedziałek, 31 października w Muzeum Kolejnictwa odbyło się spotkanie podsumowujące projekt. Wzięli w nim udział przedstawiciele samorządów zarówno polskich jak i czeskich.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group