Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Marii, Mariki
Czytających: 843
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

gmina Świdnica: Czterdzieści pięć osób zdobyło pracę

Niedziela, 1 maja 2011, 3:02
Aktualizacja: 3:03
Autor: red.
gmina Świdnica: Czterdzieści pięć osób zdobyło pracę
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej już po raz piąty realizuje program prac społecznie użytecznych, w ramach którego zatrudnienie znalazło 45 mieszkańców gminy. We wszystkich sołectwach do końca listopada bezrobotni przepracują ponad 16 tysięcy godzin.

Bezrobotnemu przysługuje świadczenie w wysokości nie niższej niż 7,1 zł za każdą godzinę wykonywania prac społecznie użytecznych. Przychody w formie świadczeń wypłacanych bezrobotnym skierowanym do wykonywania prac społecznie użytecznych są wolne od podatku. Świadczenie nie przysługuje za okres niewykonywania pracy, w tym za okres udokumentowanej niezdolności do pracy. Wymiar czasowy tych prac nie może przekroczyć 10 godzin tygodniowo. Prace społecznie użyteczne skierowane są do osób bezrobotnych bez prawa do zasiłku korzystających ze świadczeń pomocy społecznej.
 
Rodzaj wykonywanych prac obejmować będzie:
* porządkowanie terenów zielonych,
* prace gospodarczo-porządkowe w placówkach oświatowych i świetlicach wiejskich oraz miejscach użyteczności publicznej,
* porządkowanie chodników i przystanków autobusowych.

Podmiotem odpowiedzialnym za realizacjipProgramu prac społecznie użytecznych jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, który wspólnie z sołtysami wsi kontrolować będzie prawidłowość przebiegu prac. Łączna kwota świadczeń pieniężnych w okresie obowiązywania porozumienia wyniesie ponad 90 tys. w tym wysokość refundacji z PUP w Świdnicy stanowić będzie ok. 58 tys. zł. pozostała kwota zadania sfinansowana będzie z budżetu gminy Świdnica.

Dla porównania w roku 2010 program realizowany był w okresie od IV do XI, w ramach którego 45 bezrobotnych przepracowało ponad 14,5 tys. godzin. Wartość wypłaconych świadczeń wyniosła ponad 90 tys. zł, w tym dofinansowanie z PUP w Świdnicy stanowiło kwotę 58 tys. zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group