Poniedziałek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 570
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Czy młodzi zmienią świat?

Wiadomości: Świdnica
Niedziela, 20 czerwca 2010, 9:21
Aktualizacja: 9:25
Autor: KO
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Czy młodzi w ogóle chcą zmieniać nasz kraj, nasz świat – na to pytanie spróbują odpowiedzieć w najbliższy wtorek Agnieszka Aleksandrowicz, prezes Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”, prof. Roman Galar z Politechniki Wrocławskiej, Jarosław Obrembski, wiceprezydent Wrocławia oraz Jerzy Fornalik, wiceprzewodniczący Polskiego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka, którzy porozmawiają na trzeciej już debacie z udziałem młodych świdniczan.

Uczniowie świdnickich szkół średnich spotkają się z osobami, które będą mówiły o zaangażowaniu młodych ludzi oraz swoich własnych doświadczeniach.

– W ramach kolejnej debaty w ramach cyklu „Polska – czy mnie to obchodzi?” chcemy porozmawiać, czy młodość jest czasem kontestacji, czy też może rzeczywistą chęcią zmiany rzeczywistości – mówi Ireneusz Pałac, zastępca prezydenta Świdnicy, pomysłodawca przedsięwzięcia. - Chcemy dowiedzieć się, czy młodzi ludzie mają energię oraz chęć zmiany świata i podejmują ambitne wyzwania. O młodych będzie dyskusja, dlatego też debatę poprowadzą dwaj młodzi świdniczanie.

Ostatnia debata z tego cyklu: „Czy Katyń nas pojedna?” cieszyła się takim zainteresowaniem, że niektórzy młodzi ludzie przysłuchiwali się dyskusji na stojąco. Wtedy rozmawiali dr Adolf Juzwenko historyk, dyrektor Zakładu im. Ossolińskich, dr Marcin Kaczmarski, ekspert Ośrodka Studiów Wschodnich w Warszawie oraz Michał Kacewicz, korespondent tygodnika „Newsweek” z Rosji i terenu byłych republik radzieckich. Wcześniej, w listopadzie, debatowano na temat patriotyzmu.

Spotkanie pod hasłem „Czy młodzi Polacy chcą zmieniać świat?” na żywo transmitować będzie telewizja Teletop Sudety, początek o godz. 18.00. Świdniczanie mogą na żywo uczestniczyć w spotkaniu w sali narad magistratu (budynek Urzędu Stanu Cywilnego, ul. Armii Krajowej 47).

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group