Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 997
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj: Czy ograniczenia w sprzedaży alkoholu wejdą w życie?

Piątek, 18 marca 2016, 12:25
Aktualizacja: 22:45
Autor: opr.red.
Kraj: Czy ograniczenia w sprzedaży alkoholu wejdą w życie?
Fot. red.
Wszystko wskazuje na to, że ustawa dotycząca sprzedaży alkoholu w godzinach 22.00–6.00 rano spowoduje ograniczenia sprzedaży tego produktu.

W Sejmie jest już projekt ustawy, który daje możliwość zakazu handlu w godzinach 22.00-6.00 rano. Zgodnie z zapisami znajdującymi się w tej ustawie, od samorządów ma zależeć liczba punktów sprzedających alkohol oraz godziny ich funkcjonowania. Tak więc można powiedzieć, że samorządy będą mogły wprowadzić nocną prohibicje.

Jak wynika ze statystyk, w Polsce jeden punkt sprzedaży alkoholu przypada na niespełna 300 mieszkańców. Ze statystyk wynika również, ze spożycie alkoholu w naszym kraju systematycznie rośnie. Nowa ustawa miałaby wpłynąć na to, by ten wzrost spożycia zahamować. Nowelizacja ustawy o wychowaniu w trzeźwości przygotowana przez PiS daje większe pole manewru samorządom. Teraz to właśnie samorządy będą miały instrumenty, które pozwolą regulować liczbę punktów sprzedaży w większym stopniu niż działo się to dotychczas. Mowa nie tylko o sklepach, ale także o lokalach gastronomicznych. Dodatkowo samorządy będą mogły wprowadzić godziny, w jakich alkohol nie może być sprzedawany. Większość samorządowców uważa, że to dobry pomysł, bowiem śmiało można powiedzieć, że obecnie rynek sklepów z alkoholem wymknął się nieco spod kontroli. Obecnie jest tak, że jeśli ktoś spełnia wymogi ustawy, musi dostać koncesję na alkohol i handlować nim przez 24 h/dobę. Nowelizacja dałaby prawo do ograniczenia handlu alkoholem poprzez zakaz jego sprzedaży w godz. 22.00-6.00.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group