Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 641
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Czyste Świebodzice

Wtorek, 26 września 2023, 17:33
Autor: red
Świebodzice: Czyste Świebodzice
Fot. UM Świebodzice
W sobotę (23 września) już po raz piąty w naszym mieście odbyła się akcja społeczna pn. PosprzątajMY Świebodzice.

Frekwencja podczas wydarzenia pokazała, że cieszy się ono dużym zainteresowaniem.

W akcji uczestniczyli m.in.: Burmistrz Miasta Paweł Ozga, Adriana Dolata w imieniu Dyrektora firmy Metal-Plast Grzegorza Jasińskiego oraz Dyrektor Handlowy Daniel Chirica, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Beata Wiciak, Kierownik Klubu Senior + Agata Koperska, Panie Dyrektorki placówek oświatowych wraz z nauczycielami i uczniami szkół: SP 1, SP 2, SP 3 SP 4, SPI, Zespołu Szkół oraz Prezes ZGK Świebodzice Spółka z o.o. Sławomir Sprawka, Prezes ZWiK Świebodzice Spóła z o.o. Grzegorz Cabanek, Prezes OSiR Świebodzice Spółka z o.o. Jarosław Pizuński, pracownicy Miejskiego Domu Kultury, urzędnicy miejscy, seniorzy, mieszkańcy.

Głównym organizatorem akcji było Miasto Świebodzice, przy współudziale i pomocy spółek miejskich: ZGK, ZWiK, OSiR oraz Zespołu Szkół, MDK, MBP, Klub Senior +, a sponsorem strategicznym firma Metal-Plast.

Parking przy ul. Rekreacyjnej już od godz. 10:00 zapełnił się uczestnikami, którzy rejestrowali się w punktach, gdzie koordynatorzy rozdawali pakiety startowe: wodę oraz lniane torby, w których były rękawiczki, worki na odpady, a także ulotka jak segregować śmieci.

Następnie Burmistrz Miasta Paweł Ozga serdecznie powitał wszystkich uczestników, dziękując za tak liczne przybycie. Skierował także podziękowania do Adriany Dolaty reprezentującą firmę Metal-Plast, partnera strategicznego akcji. Pani Adriana także powitała uczestników, dziękując za bardzo dobrą współpracę oraz możliwość uczestnictwa w akcji, jednocześnie zapraszając po zakończonym sprzątaniu na Eko – zabawę.

Głos zabrał Prezes ZGK Sławomir Sprawka, który poinformował, w jakiej kolejności grupy będą dowożone autobusem miejskim oraz busami, zapewnionymi przez spółki ZGK i ZWiK, na miejsca docelowe.

Po oficjalnym wstępie wszyscy udali się na określone trasy: Zimny Dwór, Ciernie, teren przy ulicy Sportowej oraz Cis Bolko.

Jak co roku sprzątaniu terenów towarzyszyła świetna atmosfera i sprzyjająca pogoda. Akcja pokazuje, że świadomość społeczeństwa zwiększa się, a tym samych nasze miasto jest mniej zaśmiecane, jednak na każdej trasie można było znaleźć śmieci.

Po sprzątaniu uczestnicy przybyli na stadion przy ul. Rekreacyjnej, aby posilić się kiełbaskami, była kawa herbata, cukierki Michałki z naszej rodzimej Śnieżki, a Firma Metal-Plast zapewniła atrakcje dla dzieci: gry, konkursy wszystko w duchu Eko oraz watę cukrową. Podczas konkursów prowadzonych przez animatorki z Karolandii okazało się, że dzieci posiadały dużą wiedzę na temat ekologii, co było nagradzane super gadżetami zasponsorowanymi przez Firmę Metal Plast.
Można było także wykonać pamiątkowe zdjęcie w specjalnie przygotowanej przez firmę ramce.

Bardzo dziękujemy za wsparcie partnerowi strategicznemu firmie Metal-Plast, a także:
ZPC Śnieżka S.A.
Dariuszowi Błaszczykowi DB Katering
Przemysławowi Ożga - Masarnia Ciernie
Dorocie i Witoldowi Zając - Polska Chata
Cukierni Oleńka

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group