Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 997
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Czytaj umowy, sprawdzaj firmy

Wtorek, 19 kwietnia 2016, 6:40
Autor: opr.red.
Świebodzice: Czytaj umowy, sprawdzaj firmy
Fot. www.swiebodzice.pl
Kilkanaście osób skorzystało z warsztatów, zorganizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy Filię w Świebodzicach oraz Urząd Miejski w czwartek, 14 kwietnia. Spotkanie poświęcone bezpiecznemu poszukiwaniu pracy za granicą poprowadziła Marta Kędzierska, specjalistka z EURES – Europejskich Służb Zatrudnienia.

Szczególny nacisk prowadząca położyła na dokładną weryfikację pracodawcy (wnikliwe przeczytanie umowy, sprawdzenie danych pracodawcy, itp.). W dobie dzisiejszych zagrożeń związanych z handlem ludźmi zwracała także uwagę na ten problem.

Przypominamy, że na stronie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej www.mpips.gov.pl można znaleźć wiele przydatnych wskazówek dotyczących wyjazdów do pracy za granicą, resort zamieszcza także na swojej stronie wykaz sprawdzonych i rzetelnych agencji pośredniczących w zatrudnieniu zarówno na terenie RP, jak i za granicą.

A wszystkie osoby, które chcą znaleźć pracę w najbliższej okolicy - zapraszamy 12 maja na VIII Świebodzickie Targi Pracy. Targi odbędą się w Miejskim Domu Kultury, w godz. 10:00-13:00.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group