Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 915
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Tokio: Daniel Bukowy reprezentował Świdnicę na Mistrzostwach Świata!

Niedziela, 13 listopada 2011, 18:31
Aktualizacja: Poniedziałek, 14 listopada 2011, 14:07
Autor: MDvR
Tokio: Daniel Bukowy reprezentował Świdnicę na Mistrzostwach Świata!
Fot. archiwum
Na początku listopada odbyły się Mistrzostwa Świata Karate Kyokushin w Tokio. W imprezie wzięło udział 190 zawodników z całego świata. Jednym z reprezentantów Polski był świdniczanin Daniel Bukowy. Impreza ta jest najważniejszym wydarzeniem w świecie karate, gdyż odbywa się raz na cztery lata. Wygrać może tylko jeden.

Daniel Bukowy przed zawodami pojechał do miejscowości Kagoshima, aby przygotować się jak najlepiej do turnieju. Pierwszego dnia turnieju Daniel spotkał się z brązowym medalistą wagi średniej z Japonii. Po dogrywce nasz zawodnik pokonał Japończyka i tym samym zakwalifikował się do drugiego dnia zawodów. Następnie walczył z zawodnikiem z Chile, z którym zwyciężył przez nokaut.

W trzeciej walce naprzeciw Bukowego stanął mistrz Japonii wagi superciężkiej ważący 105kg Shokei Arata. Walka była niezwykle wyrównana. W ostatnich sekundach Arata sfaulował Daniela wykonując niedozwoloną technikę, która spowodowała osłabienie naszego reprezentanta. Według regulaminu za takie zachowanie należy się dyskwalifikacja. Niestety sędziowie w Japonii nie przestrzegają tego, kiedy chodzi o ich zawodników i świdniczanin przegrał ten pojedynek, który był jego szansą na wejście do finałów.

Chciałbym podziękować mojemu trenerowi Zbigniewowi Romanowskiemu za przygotowanie mnie do Mistrzostw Świata, a także wszystkim zawodnikom ze Świdnickiego Klubu Karate. Dziękuję również mojej rodzinie i dziewczynie Aleksandrze Radziewicz za wsparcie oraz sponsorom, bez których ten wyjazd byłby niemożliwy. Jestem dumny, że mogłem startować w Mistrzostwach Świata jako reprezentant Polski. Przystąpiłem do turnieju z poważną kontuzją stopy, co bardzo utrudniało mi walkę, ale wierzę, że ten start był dla mnie doświadczeniem i przyniesie pozytywne efekty w przyszłości – ocenił swój start Daniel Bukowy, zawodnik Świdnickiego Klubu Karate Kyokushin.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group