Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 954
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Darmowy elementarz

Czwartek, 7 sierpnia 2014, 12:34
Aktualizacja: 12:35
Autor: red.
Gmina Świdnica: Darmowy elementarz
Fot. UG Świdnica
Dobra informacja dla rodziców uczniów klas pierwszych. Wszystkie gminne placówki oświatowe zdecydowały się na przyjęcie rządowej oferty darmowego podręcznika dla pierwszoklasistów. Tym samym darmowym elementarzem w gminie Świdnica zostanie objętych 210 uczniów.

Do 22 sierpnia podręczniki powinny dotrzeć do szkół w całym kraju. W gminie Świdnica ich dostawa planowana jest od 11 do 13 sierpnia br. – mówi Maria Jaworska, dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty. Zgodnie z rządowymi założeniami projekt darmowego elementarza w pełni wyczerpuje potrzeby edukacyjne, z wyłączeniem zajęć nieobowiązkowych.

Takie rozwiązanie to oszczędność. Pierwsze dni września dla wielu polskich rodzin oznaczają spory wydatek środków finansowych w ich domowym budżecie. W tym roku rodzice uczniów klas pierwszych zaoszczędzą kilkaset złotych. Jedynym wydatkiem może być zakup podręcznika do zajęć nieobowiązkowych o ile będzie on wymagany przez prowadzącego. Wszystkie niezbędne podręczniki i ćwiczenia uczeń klasy I otrzyma za darmo – dodaje wójt gminy Teresa Mazurek.

Na każdego pierwszoklasistę samorządy otrzymają łączną dotację w wysokości 75 zł, (tj. 50 zł na zakup zeszytów ćwiczeń i 25 zł na zakup podręcznika do języka obcego nowożytnego).

Darmowy „Nasz Elementarz” dla uczniów klas pierwszych będzie składał się z IV części. O szczegółowych zasadach jego dystrybucji informować będą dyrektorzy gminnych szkół podstawowych podczas rozpoczęcia roku szkolnego 2014/2015.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group