Niedziela, 21 kwietnia
Imieniny: Bartosza, Feliksa
Czytających: 1395
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Imbramowice: Dbają o prawa dziecka

Wtorek, 29 listopada 2022, 17:09
Autor: red
Imbramowice: Dbają o prawa dziecka
Fot. UM Żarów
Szkoła Podstawowa im. UNICEF w Imbramowicach bierze po raz kolejny udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF.

20 listopada to wyjątkowa data, rocznica uchwalenia konwencji o prawach dziecka. Przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa.

Te dzień jednoczy wszystkie dzieci na świecie. Dorośli oraz dzieci podejmują wspólnie inicjatywy na rzecz propagowania praw dzieci. W obchody włączyły się placówki edukacyjne w całej Polsce. Do akcji organizowanej przez UNICEF przystąpiła także Szkoła Podstawowa im. Unicef w Imbramowicach, w której zorganizowano tego dnia Bal Narodów. Uroczystości rozpoczęli uczniowie z Koła Przyjaciół UNICEF, przypominając prawa dziecka i Konwencję o prawach dziecka - dokument , w którym zostały one zapisane. Do apelu o przestrzeganie praw dziecka przyłączyli się też wszyscy nauczyciele naszej placówki. Dzień ten była prawdziwym świętem wszystkich dzieci z całego świata i dlatego każda z klas przedstawiła zwyczaje, zabawy, tańce dzieci z innych krajów i kontynentów. Dzieci z oddziału przedszkolnego recytowały "Kto Ty jesteś?", klasa I wykonała indiański taniec przy wigwamie, drugoklasiści zabrali nas w podróż na Champs Elysees do Francji, klasa III zaprezentowała hinduski taniec, IV - przeniosła wszystkich na prerię do Ameryki, w wykonaniu klasy V zobaczyliśmy zmianę warty przy Pałacu Buckingham w Wielkiej Brytanii, uczniowie klasy VI wylądowali w Chinach na polu ryżowym, a japoński taniec z wachlarzami zobaczyliśmy w wykonaniu dziewcząt z klasy VII, natomiast ósmoklasiści zagrali na afrykańskich bębnach. Święto zakończono wspólnym tańcem wszystkich "narodów". Było barwnie i wielokulturowo.

Dyrektor szkoły Mariola Czarnecka zaznaczyła, jak ważne jest poszanowanie praw dziecka i kierowanie się Jego najwyższym dobrem. Apelowała do uczniów, aby cieszyli się ze swojego dzieciństwa i pamiętali o dzieciach na całym świecie, wobec których łamane są prawa do zdrowego i bezpiecznego dzieciństwa.

Informacja: Szkoła Podstawowa im. UNICEF w Imbramowicach

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group