Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 890
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Dbają o zabytkowy Park

Niedziela, 21 października 2018, 15:12
Autor: red
Żarów: Dbają o zabytkowy Park
Fot. UM Żarów
W porozumieniu i uzgodnieniu z Wojewódzkim Konserwatorem Ochrony Zabytków w tym roku jeszcze zrealizowany zostanie pierwszy etap prac, polegający na przykryciu rowu w żarowskim Parku. Działania te wprowadzone zostały w celu ochrony i pielęgnacji całego zabytkowego Parku. Wyłoniony został już wykonawca tego zadania i niebawem ruszą pierwsze prace inwestycyjne.

W tym roku na odcinku około 170 metrów przykryty zostanie rów rurami, a dalsza część przykrycia rowu zaplanowana została w kolejnych latach.
- Wykonane jest obszerne opracowanie dotyczące całego Parku i pięknej alei dębowej, która się tam znajduje. W jej pobliżu usytuowany jest rów i przez podmakanie niektóre korzenie tych drzew zaczęły usychać. Dlatego w uzgodnieniu z Wojewódzkim Konserwatorem Ochrony Zabytków przystępujemy do przykrycia tego rowu, co będzie miało wpływ na pielęgnację dębów. Przykrycie rowu wpłynie na użytkowanie całego obiektu parkowo-rekreacyjno-sportowego w tym miejscu. Zrobi się estetyczniej, ale przede wszystkich przyczyni się do ochrony naszej pięknej alej dębowej w Parku - wyjaśnia Piotr Weiland kierownik Referatu Komunalnego Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Będzie to już drugi etap prac zrealizowany na tym obszarze. W 2017 roku wykonana została gruntowna konserwacja rowu przy ul. Sportowej od strony stadionu. Przykrycie rowu w Parku to kolejne zadanie zrealizowane ze środków własnych budżetu gminy Żarów. Inwestycja pochłonie 141.927 złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group