Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 867
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Debata szkolna – ekologiczne zakupy

Niedziela, 7 kwietnia 2013, 5:11
Aktualizacja: 5:12
Autor: red.
Świdnica: Debata szkolna – ekologiczne zakupy
Fot. użyczone
22 marca w Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Sportowymi im. gen. Mariusza Zaruskiego w Świdnicy odbyła się Szkolna Debata pod hasłem „Ekologiczne zakupy” przygotowana przez uczennice z klasy 3b – Aleksandrę Wieczorek oraz Angelikę Jóżwiak.

W spotkaniu uczestniczyli pani dyrektor, nauczyciele biologii i fizyki, pani pedagog, pani pielęgniarka środowiskowa Caritas, uczniowie klas I-III oraz przedstawiciele Samorządu Szkolnego. Podczas spotkania poruszano problemy związane z marnotrawieniem żywności. Szukano sposobów unikania strat jedzenia. Ważnym spostrzeżeniem było zwrócenie uwagi na odpowiedzialne zakupy poprzez sprawdzanie: przydatności do spożycia, składników, wartości odżywczych kupowanych produktów.

Wspólnie wymyślano sposoby na zagospodarowanie jedzenia, nie marnowanie, wykorzystanie. Ciekawym pomysłem jest przygotowanie Ekologicznej Książki Kucharskiej, w której zamieszczać będziemy przepisy kulinarne wykorzystujące końcówki jedzenia.

Podczas debaty zwrócono uwagę na szkodliwy wpływ słodyczy na nasz organizm. Składniki napojów słodzonych, gazowanych, konserwanty zawarte w chrupkach choć smakują, to niestety do zdrowych nie należą. W tym aspekcie zaproponowano, aby w szkolnym sklepiku wprowadzić małe zmiany. Wszyscy dyskutujący byli zdania, że w szkolnym sklepiku powinny znaleźć się owoce i warzywa (marchewka, jabłka, banany) oraz przekąski w formie jogurtów i serków, a w miarę możliwości gotowe kanapki zamiast słodkich bułek.

Na zakończenie spotkania oglądaliśmy film edukacyjny „Jedz smacznie i zdrowo – nie marnuj żywności”.

(Gimnazjum nr 3)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group