Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 1001
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Dekada minęła. Gala Sudeckiego Stowarzyszenia Gospodarczego

Środa, 30 listopada 2011, 14:46
Aktualizacja: 15:02
Autor: JB
Świdnica: Dekada minęła. Gala Sudeckiego Stowarzyszenia Gospodarczego
Fot. użyczone
10 lecie Sudeckiego Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych zgromadziło wielu oficjeli.

W 2000 roku zaczęła powoli rodzić się idea stowarzyszenia. W 2001 roku to co na początku było tylko w myślach stało się realnym tworem. Przez Polskę a także powiat świdnicki zaczęła przetaczać się fala recesji, kolejno upadały przedsiębiorstwa, zabierając ludziom miejsca pracy. Zaczynało brakować nadziei by przeżyć te czasy transformacji. Mikrofirmy zaczęły powoli stawać się alternatywą dla molochów.

Stowarzyszenie tworzą obecnie samorząd: Powiatu Świdnickiego, Miasta Świdnicy i Gminy Jaworzyna Śląska. Dzięki składkom płaconym przez te gminy możliwe jest m.in. udzielanie wsparcia bezrobotnym, małym i średnim przedsiębiorcom, w tym rozpoczynającym działalność gospodarczą po raz pierwszy. Utworzono fundusz poręczeń kredytowych, fundusz preferencyjnych pożyczek i nieodpłatne doradztwo.

Głównymi osiągnięciami tej instytucji jest choćby 2900 osób, które skorzystały ze szkoleń oraz powstanie około 290 firm, które razem utworzyły kilkaset miejsc pracy.

Nowym polem działalności jest ufundowanie dwóch stypendiów dla zdolnej młodzieży. W tym roku otrzymali je studenci Politechniki Wrocławskiej- Daria Kowalczyk i Michał Dratwa. Każde z nich otrzymało kwotę 2000 zł.
Alicja Synowska, wicestarosta podkreśliła, że najważniejszy dla lokalnej społeczności jest właśnie rozwój mikroprzedsiębiorstw bo to one dają najwięcej miejsc pracy.

Wręczono również nagrody Amicus Societatis dla Wojciecha Murdzka, Zygmunta Worsy, Grzegorza Grzegorzewicza, Tadeusza Kotlarskiego, Barbary Bartkowiak.

Galę zakończył Konrad Jabłoński, prezes stowarzyszenia słowami: Tak niewielu, zrobiło wiele, dla licznych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group