Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 680
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Deklarują współpracę– spotkanie z przedsiębiorcami

Środa, 29 lutego 2012, 8:25
Aktualizacja: 8:28
Autor: red
Żarów: Deklarują współpracę– spotkanie z przedsiębiorcami
Fot. użyczone
Lokalni przedsiębiorcy z gminy Żarów chcą ze sobą współpracować. Jest szansa na to, że wspólnie zredukują koszty zakupu energii elektrycznej. Proces ten będą wspierać wspólnie, aby po konsultacjach z przedstawicielami firmy Creo Consulting wypracować indywidualną dla swojej firmy ofertę.

-Organizujemy i przeprowadzamy przetargi, a najpierw audyty na zakup energii elektrycznej. Z naszej analizy wynika, że energia drożeje i będzie drożała. Od 2013 roku możemy się spodziewać nieproporcjonalnego wzrostu cen energii. Zachęcamy przedsiębiorców, nie tylko lokalnych firm, ale również gminy do przeprowadzenia w swoim przedsiębiorstwie takiej analizy. To nic nie kosztuje, a wypracować można korzystną cenę zakupu energii elektrycznej. Zachęcam i zapraszam, wspólnie możemy spowodować, że te koszty będą rzeczywiście mniejsze – mówił przedstawiciel poznańskiej firmy Bartłomiej Zdych.

Podczas spotkania z lokalnymi przedsiębiorcami, które odbyło się we wtorek 28 lutego, a którego inicjatorami była gmina Żarów oraz firma Thermaflex Izolacji, reprezentanci firm przedstawili swoje zapotrzebowanie na tego rodzaju ofertę. Po wyrażeniu zgody na przeprowadzenie bezpłatnego mini-audytu w każdej z firm, ich przedstawiciele zadeklarowali ewentualną dalszą współpracę.

O możliwościach współpracy lokalni przedsiębiorcy z gminy Żarów rozmawiali również z przedstawicielami Powiatowego Urzędu Pracy ze Świdnicy. Podczas krótkiej prezentacji Piotr Sądel, kierownik Działu Instrumentów Rynku Pracy z Powiatowego Urzędu Pracy w Świdnicy mówił o refundacji na utworzenie stanowiska pracy oraz innych formach wsparcia oferowanego przez świdnicki Urząd Pracy.

-Na dzień dzisiejszy w rejestrach Powiatowego Urzędu Pracy widnieje 600 osób zarejestrowanych z gminy Żarów. Myślę, że z tej grupy spokojnie można wybrać odpowiednich pracowników. Staramy się, aby Urząd Pracy był urzędem przyjaznym, świadczymy swoje usługi bezpłatnie i śmiem twierdzić, że robimy to dobrze. Zachęcam do uczestnictwa w giełdach pracy, szkoleń indywidualnych oraz grupowych, które mogłyby być dostosowane do potrzeb przedsiębiorstw w gminie Żarów. Ze swojej strony deklaruję współpracę i pomoc – informował dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Świdnicy Tadeusz Kotlarski.

Czas pokaże, czy współpraca lokalnych przedsiębiorców zaowocuje konkretnym efektem. Póki co, czekamy na indywidualne decyzje firm z naszej gminy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group