Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 512
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Warszawa: Delegat Robert Jagła

Niedziela, 26 września 2010, 12:54
Aktualizacja: 13:00
Autor: KO
Warszawa: Delegat Robert Jagła
Fot. Wiktor Bąkiewicz
– Powiat świdnicki ma swojego człowieka w Radzie Krajowej Platformy Obywatelskiej – informuje Rafał Ząbczyk, szef PR świdnickiej Platformy Obywatelskiej. – W minioną sobotę na konwencji partii w Warszawie wybrany do niej został ponownie Robert Jagła, szef powiatowej Platformy i kandydat na burmistrza Żarowa. Kadencja Roberta Jagły potrwa 4 lata.

Wczoraj delegaci na IV Krajową Konwencję Platformy Obywatelskiej RP wybrali nowy skład Krajowego Sądu Koleżeńskiego, Krajowej Komisji Rewizyjnej oraz delegatów na Radę Krajową. Delegatów na Radę Krajową jest 277.

- Dwudziesty pierwszy wiek, tu, w skali Unii Europejskiej, może być i będzie wiekiem Polski, jeśli nie przegramy. To jest nasza odpowiedzialność - powiedział premier Donald Tusk podczas konwencji PO. - Nas, Platformy, nikt nie musi uczyć szacunku do dziedzictwa, ale dla Polski dziś i dla przyszłych pokoleń jeszcze ważniejsze jest, żebyśmy sami wierzyli w to, że przyszłość jest nasza.

Premier stwierdził także, że zwycięstwo w wyborach to nie nagroda, ale obowiązek i przestrzegał, że ten, kto poprzez sukces partii, chce realizować tylko swoje ambicje i interesy, nie powinien być w Platformie.

Podczas konwencji PO poszerzyła Zarząd Krajowy z piętnastu do dwudziestu pięciu osób. Będzie on się składał z szefa partii, szesnastu szefów regionów, maksymalnie czterech wiceprzewodniczących oraz czterech członków wybieranych przez Radę Krajową. Poza zarządem znaleźli się sekretarz generalny i skarbnik PO, który będą mogli uczestniczyć w posiedzeniach zarządu bez prawa głosu. Ustalono też, że w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych na listach wyborczych PO w każdej pierwszej piątce miejsc znajdą się minimum dwie kobiety.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group