Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 971
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Delfinek już blisko

Poniedziałek, 18 września 2017, 13:13
Autor: red
Strzegom: Delfinek już blisko
Fot. UM Strzegom
Trwają zaawansowane prace związane z budową małej przyszkolnej pływalni "Dolnośląski Delfinek" w Strzegomiu. Obiekt będzie gotowy do końca 2017 r. Otwarcie planowane jest na początku przyszłego roku.

Przypomnijmy, że pływalnia - zlokalizowana przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 i Gimnazjum nr 2 w Strzegomiu - będzie posiadać 4-torową nieckę basenową o wymiarach 8,5 x16,67 m i głębokości od 0,9 do 1,35 m, brodzik do zabaw dla dzieci ze ślizgawką wewnętrzną oraz niewielki kompleks odnowy biologicznej, w skład którego wejdą: sauna sucha i mokra oraz sauna na podczerwień i jacuzzi. Z Delfinka będą mogły korzystać przede wszystkim dzieci w wieku szkolnym oraz seniorzy w ramach zajęć rehabilitacyjnych.

- Obecnie na budowie trwają dalsze prace dotyczące wykonania pokrycia dachu nad halą basenową i zapleczem. Wykonywane są roboty zewnętrzne związane z zagospodarowaniem terenu: chodniki i parkingi. Montowane są również kanały wentylacyjne oraz kontynuowane są prace montażowe niecki stalowej. Wykonywana jest elewacja hali basenowej. Stolarka okienna zewnętrzna jest prawie w całości zamontowana. W najbliższym czasie rozpoczną się roboty posadzkarskie w pomieszczeniach zaplecza oraz elewacyjne łącznika - informuje Katarzyna Cioruń, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu.

Planowany koszt wykonania całej inwestycji wynosi ok. 8 mln zł. Gmina pozyskała na ten cel dotację z budżetu województwa dolnośląskiego w wysokości 1,25 mln zł w ramach pilotażowego programu budowy małych przyszkolnych krytych pływalni pn. "Dolnośląski Delfinek" oraz dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 1,3 mln zł w ramach Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Dolnośląskiego.

Roboty budowlane wykonuje Przedsiębiorstwo Budowlano-Konserwatorskie Castellum Sp.
z o.o. z Wrocławia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group