Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 862
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Deutsch–Wagen – świdniccy uczniowie uczą się niemieckiego

Czwartek, 5 maja 2011, 5:30
Aktualizacja: 5:31
Autor: GrA
Świdnica: Deutsch–Wagen – świdniccy uczniowie uczą się niemieckiego
Fot. Agnieszka Gryc
Gry, zabawy i konkursy, wszystko w języku niemieckim i po to, by zachęcić do jego nauki. Dziś uczniów świdnickiej Szkoły Podstawowej nr 105 oraz świdnickiego Gimnazjum nr 2 odwiedził samochód „Deutsch–Wagen–Tour”.

- Z naszym programem odwiedzany różne szkoły w całej Polsce. Dziś po raz pierwszy jesteśmy w Świdnicy – mówi Małgorzata Urlich-Kornacka, która dziś w świdnickiej Szkole Podstawowej nr 105 oraz Gimnazjum nr 2 w Świdnicy poprowadziła zajęcia w ramach akcji „Deutsch-Wagen-Tour”. Projekt ma na celu zainteresowanie uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjlanych nauką języka niemieckiego. – W dzisiejszym świecie bardzo ważna jest znajomość przynajmniej dwóch języków obcych. Dzieci uczą się naturalnie, dlatego ważne jest by zachęcić ich do nauki języka – dodaje Małgorzata Urlich-Kornacka.

A podczas dzisiejszych zajęć młodzi świdniczanie na pewno się nie nudzili. Było mnóstwo gier, zabaw i konkursów. Na koniec każdy dostał upominek. – Dzieci są zafascynowane, chętnie powtarzają niemieckie słówka – relacjonuje Małgorzata Pielach, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 105 w Świdnicy. Na przyjazd samochodu „Deutsch Wagen” szkoła czekała prawie dwa lata. – O projekcie przeczytałam w Internecie. Pomyślałam, że warto się zgłosić. Tym bardziej, że w naszej szkole dzieci uczą się tylko języka angielskiego. Po dzisiejszych zajęciach myślę, że w przyszłości pomyślimy i o tym, by znaleźć jakaś alternatywną formę dla nauki także języka niemieckiego – dodaje Małgorzata Pielach.

Projekt „Deutsch-Wagen-Tour” zakończy się w grudniu 2011 roku. Ale jest szansa, że skorzystać z niego będą mogły jeszcze inne świdnickie szkoły. Jak przekazała nam dziś Małgorzata Urlich-Kornacka projekt dzięki sponsorowi będzie kontynuowany. – Być może zawitamy także znowu do Świdnicy. Czekamy na zgłoszenia szkół, bo naprawdę warto- zaprasza Małgorzata Urlich-Kornacka.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group