Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 772
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/powiat świdnicki: Diamentowe i złote gody

Niedziela, 25 czerwca 2017, 13:24
Aktualizacja: Poniedziałek, 26 czerwca 2017, 15:26
Autor: red
Świdnica/powiat świdnicki: Diamentowe i złote gody
Fot. Gmina Świdnica
Życie to miłość, zaufanie, ale też nieustanny kompromis. Choć zdrowie trochę szwankuje, kochają się nadal i wzajemnie wspierają.

Tak w dużym skrócie wygląda przepis na udane życie obok drugiej osoby, które przeżyły wspólnie 50 lat i więcej. W minioną sobotę w Urzędzie Stanu Cywilnego aż trzy pary małżeńskie z gminy Świdnica świętowały swoje złote i diamentowe gody.

Wśród ośmiu par, które 24 czerwca br. odnowiły swoje przyrzeczenia małżeńskie, aż trzy pochodziły z gminy Świdnica: Teresa i Stanisław Kraińscy z Bystrzycy Górnej (60-lecie), Maria i Kazimierz Kurjata ze Słotwiny (50-lecie), Rozalia i Mieczysław Bolek z Gogołowa (65-lecie).

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale na szczególną uwagę zasługują tak wspaniałe rocznice jak diamentowe, czy złote gody małżeńskie. Na przestrzeni tych kilkudziesięciu wspólnych lat z pewnością zdarzały się trudne chwile. Jak widać udało się Państwu to przetrwać i udowodnić jak wielkie zobowiązanie i odpowiedzialność wzięliście przed laty na swoje barki. To wszystko jeszcze bardziej umocniło Wasz związek i dzisiaj należą się Wam szczególne gratulacje. Życzę dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności na dalsze wspólne lata – podkreślał zastępca wójta gminy Świdnica Zbigniew Kanicki.

Przypominamy:

Odznaczenia za długoletnie pożycie małżeńskie nadawane są przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Medal stanowi nagrodę dla osób, które przeżyły w jednym związku małżeńskim 50 lat i więcej, jest on wyrazem uznania za wytrwanie w zobowiązaniu, które małżonkowie składali sobie przed laty. O nadanie odznaczenia występuje Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego na prośbę jubilatów lub ich bliskich. Urząd Stanu Cywilnego w Świdnicy organizuje uroczystości jubileuszowe mieszkańców trzech gmin: Miasta Świdnicy, Gminy Świdnica i Gminy Marcinowice. Nie jest w tym wypadku istotne, gdzie jubilaci zawierali związek małżeński. Jeśli małżeństwo zostało zarejestrowane w księgach znajdujących się w USC Świdnica, wówczas nie jest nam potrzebny odpis aktu małżeństwa. Jeśli akt znajduje się w innym urzędzie jubilaci lub ich bliscy powinni przedłożyć nam odpis aktu małżeństwa. Poza aktem małżeństwa musimy również zobaczyć dowody osobiste obojga małżonków. Pary małżeńskie, które jubileusz Złotych Godów mają już za sobą, a dotąd nie zostały odznaczone Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie mogą również wystąpić o nadanie odznaczeń. Na uroczystościach mile widziane są również pary małżeńskie, które obchodzą kolejne okrągłe rocznice. W trakcie uroczystości jubileuszowych organizowanych przez Urząd Stanu Cywilnego małżonkowie odnawiają przysięgę małżeńską, prezydent miasta Świdnicy, wójt gminy Świdnica i wójt gminy Marcinowice wręczają swoim mieszkańcom nadane im odznaczenia. Uroczystości te niosą ze sobą wiele wzruszeń, są zwykle miłą okazją do odświeżenia wspomnień i wzniesienia toastu za kolejne piękne jubileusze.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group