Sobota, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 512
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Dla wygody pasażerów

Wtorek, 1 października 2013, 9:42
Aktualizacja: 9:45
Autor: red.
Strzegom: Dla wygody pasażerów
Fot. UM Strzegom
W lipcu gmina Strzegom ogłosiła przetarg nieograniczony na zadanie "Budowa zatoki autobusowej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 374 ul. Świdnicka w miejscowości Strzegom".

W wyniku przetargu został wyłoniony wykonawca robót budowlanych - Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "STAŃCZYK" Spółka Jawna, ul. Jeleniogórska 52, 58-160 Świebodzice. Wykonawca za wykonanie przedmiotu zamówienia zaproponował kwotę brutto 97 170,00zł.

W chwili obecnej wykonawca opracował projekt organizacji ruchu na czas trwania robót, który uzyskał pozytywną opinię Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu. Projekt został złożony do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego celem jego zatwierdzenia. Po uzyskaniu niezbędnych uzgodnień wykonawca rozpocznie roboty budowlane. Planowany termin ich zakończenia to 15 listopada br. Gmina Strzegom realizuje zadanie na podstawie podpisanego w dniu 03.06.2013 r. porozumienia z Województwem Dolnośląskim w sprawie powierzenia gminie Strzegom realizacji zadania "Budowa zatoki autobusowej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 374 ul. Świdnicka w m. Strzegom".

Warto dodać, że w grudniu ubiegłego roku została podpisana umowa na wykonanie dokumentacji projektowej na zadanie pod nazwą "Montaż kontenera sanitarnego" na ul. Leśnej w Strzegomiu (wizualizacja na zdjęciu) z firmą PPHU Invent - Projekt ze Strzegomia. Firma ma wykonać dokumentacje projektową do dnia 15 listopada br. W chwili obecnej dokumentacja została złożona w Starostwie Powiatowym w Świdnicy celem uzyskania pozwolenia na budowę. Zadanie będzie realizowane w 2014 r.

(UM Strzegom)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group