Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 988
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Dobromierz: Dni Otwarte w przedszkolach w Dobromierzu i Roztoce

Piątek, 15 marca 2019, 9:06
Autor: red
Gmina Dobromierz: Dni Otwarte w przedszkolach w Dobromierzu i Roztoce
Fot. UG Dobromierz
Fundacja Dobrego Startu oraz kadra pedagogiczna punktów przedszkolnych w Roztoce i w Dobromierzu, serdecznie zapraszają wszystkie dzieci, które w niedalekiej przyszłości pragną zostać przedszkolakami wraz z rodzicami na Dni Otwarte.

Możliwość zapoznania się z ofertą placówek oświatowych dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy będzie miała miejsce 15 marca br. w Dobromierzu oraz 22 marca br. w Roztoce od godziny 15:30.

Okres przedszkolny jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Wówczas uczy się ono, jak prawidłowo funkcjonować w grupie, przyswaja wszechstronną wiedzę, która przyda się nie tylko w przedszkolu, ale i w dalszym życiu dziecka. Dołączając do nowej społeczności poznaje panujące zasady, zaczyna radzić sobie z napotkanymi trudnościami, a także uczy się pełnienie ról społecznych.

Dziecko przekraczając próg przedszkolny wchodzi w nowy i ciekawy świat pod okiem wykwalifikowanej kadry. Ma możliwość nawiązania licznych kontaktów społecznych. Dziecko uczy się współdziałania w grupie, dzielenia się zabawkami, dbania o dobro innych. Powstają wspólne pomysły na zabawy twórcze. W przedszkolu dziecko rozwija się nie tylko pod względem społecznym, ale także emocjonalnym, fizycznym i psychicznym. Wielość i różnorodność bodźców napływających z zewnątrz czynią przedszkolaka osobą w pełni bogatą w doświadczenia i wiedzę potrzebną do funkcjonowania w dalszym życiu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group