Wtorek, 16 kwietnia
Imieniny: Cecylii, Julii
Czytających: 1030
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Do porodu na sygnałach

Poniedziałek, 21 sierpnia 2023, 7:08
Aktualizacja: 12:09
Autor: red
Świebodzice: Do porodu na sygnałach
Fot. KPP Świdnica
O tym, że służba w Policji bywa nieprzewidywalna i często wymaga podejmowania szybkich decyzji, przekonali się świebodziccy policjanci. Mundurowi pilotowali do szpitala samochód z rodzącą kobietą. Dzięki działaniom funkcjonariuszy przyszła mama w porę dotarła do placówki medycznej.

W piątek wieczorem, unkcjonariusze świebodzickiego komisariatu przeprowadzili niecodzienną interwencję. Pełniąc służbę na terenie miasta około 21.30 zauważyli pojazd, którego kierowca w trakcie jazdy nie używał kierunkowskazów, a ponadto jego styl jazdy był nerwowy i niepewny.

Policjanci postanowili sprawdzić, co jest przyczyną takiego zachowania na drodze.

Po zatrzymaniu pojazdu do kontroli, zdenerwowany kierowca poinformował funkcjonariuszy, że wiezie rodzącą kobietę i musi pilnie dostać się do szpitala.

W takiej sytuacji decyzja funkcjonariuszy mogła być tylko jedna. Poinstruowali przyszłego ojca, w jaki sposób ma się poruszać za radiowozem i przy użyciu sygnałów uprzywilejowania rozpoczęli pilotaż przyszłych rodziców w tak ważnym dla nich momencie życia do placówki medycznej.

W trakcie dojazdu do szpitala oficer dyżurny Komisariatu Policji w Świebodzicach skierował dodatkowy patrol w celu zabezpieczenia przejazdu przez miasto. Dzięki sprawnym działaniom policyjnych patroli przyszła mama szybko i bezpiecznie dotarła do szpitala, gdzie otrzymała potrzebną pomoc medyczną.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group