Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 956
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kruków: Dobre miejsce do spotkań

Środa, 14 sierpnia 2013, 10:37
Aktualizacja: 10:42
Autor: red.
Kruków: Dobre miejsce do spotkań
Fot. użyczone
Będzie nie tylko miejscem spotkań, zebrań i szkoleń. Dzięki remontowi mieszkańcy Krukowa będą mogli spędzać tam swój wolny czas, uczestniczyć w wiejskich dyskusjach i innych formach wspólnej integracji. Świetlica wiejska w Krukowie powoli zyskuje nowy wygląd dzięki przeprowadzanych gruntownych remontach.

- W tej chwili kończymy już wykonywać nową elewację i przygotowujemy się do wyboru sposobu ogrzewania tego obiektu. Wszystkie ściany zostały już gruntownie przygotowane do ostatecznego malowania. Wybudowany został także już ganek przed wejściem do świetlicy, którego uwzględniał przygotowany wcześniej projekt. Na jego dachu położona zostanie nowa więźba dachowa, taka sama jak ta, która znajduje się na dachu remontowanej świetlicy. Termin odbioru prac remontowych kończy się we wrześniu. Jednak myślę, że wszystkie roboty zostaną sfinalizowane do końca sierpnia – tłumaczy Andrzej Pach, właściciel firmy P.P.H.U BOWIP Andrzej Pach, która wygrała przetarg na realizację tego zadania.

Do tej pory zaniedbana, po remoncie stanie się wizytówką mieszkańców Krukowa. Prace remontowe udało się rozpocząć dzięki pozyskanym przez gminę Żarów środkom finansowym z Lokalnej Grupy Działania „Szlakiem Granitu”. Remont pochłonie dokładnie 367.746,64 tysięcy złotych, z czego kwota 236.120,00 tysięcy złotych to dofinansowanie ze środków zewnętrznych.

- Prace przy świetlicy pozwolą na uzyskanie nowego miejsca rozwoju lokalnego mieszkańców. Świetlica to serce wioski i cieszymy się, że będziemy mogli w pełni z niej korzystać. Do tej pory spotykaliśmy się w starym obiekcie, który nie przypominał prawdziwej wiejskiej świetlicy. Teraz, gdy widzimy, jak nasza świetlica pięknieje w oczach, mamy więcej pomysłów i inicjatyw na zagospodarowanie wolnego czasu dla naszej społeczności – cieszy się Katarzyna Banasik, mieszkanka Krukowa.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group