Czytających: 1929

Świdnica: Dobre wyniki

Wtorek, 4 lutego 2020, 9:48
Aktualizacja: Środa, 5 lutego 2020, 10:50
Za nami kolejny tydzień w ligach młodzieżowych. Grali juniorzy młodsi oraz chłopcy. Świetnie spisali się ci drudzy. Zespół ŚKPR I z rocznika 2007 (na zdjęciu) mimo sporych osłabień wygrał dwa mecze na turnieju we Wrocławiu i zapewnił sobie awans do fazy finałowej Mistrzostw Dolnego Śląska. W szóstce najlepszych drużyn regionu zameldowała się też młodsza drużyna ŚKPR II z rocznika 2008!

JUNIORZY MŁODSI

Po wygranej z SPR-em Oleśnica świdniczanie chcieli pójść za ciosem i zdobyć kolejne punkty. Były na to dwie szanse, bo ŚKPR rozegrał aż dwa spotkania. W środę, 29 stycznia podjął w Świdnicy Chrobrego I Głogów, natomiast w niedzielę, 2 lutego w Lubinie zmierzył się w Lubinie z Zagłębiem II. W starciu z trzecim w stawce Chrobrym Szare Wilki zagrały dobre zawody. Pierwsza połowa była wyrównana – jeszcze w 20 minucie był remis 12:12. Końcówka tej odsłony należała jednak do Chrobrego, który objął prowadzenie 20:15. Po zmianie stron świdniczanie grali bardzo ambitnie. Wygrali drugą połowę 17:15, ale w ostatecznym rozrachunku nieco lepsi (32:35) okazali się goście.

W Lubinie takich emocji już nie było. Zagłębie II wysoko pokonało ŚKPR.

Kolejny mecz juniorów młodszych 8 lutego (godz. 10.00, hala sportowo-widowiskowa im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno). Do Świdnicy przyjedzie lider tabeli – MKS MOS Wrocław.

ŚKPR Świdnica – Chrobry I Głogów 32:25 (15:20)

ŚKPR: Mirga, Klimczak – Gołembiowski 9, Krawczyk 7, Szymanowski 5, Westerlich 4, Przedpełski 2, Supran 2, J. Stadnik 2, Stramek 1, Nowakowski, Kuprin

Zagłębie II Lubin – ŚKPR Świdnica 50:23 (25:8)

ŚKPR: Radziszewski, Klimczak – Supran 6, Kuprin 3, Szymanowski 3, Zakrocki 3, Przedpełski 2, Westerlich 2, Stramek 2, Krawczyk 2, J. Stadnik, Kamiński

CHŁOPCY

Fascynujący był finisz rundy zasadniczej grupy B, w której rywalizowało siedem drużyn. Przed ostatnimi meczami pierwszego miejsca i awansu do rundy finałowej pewna była Żagiew Dzierżoniów. Na dwa pozostałe miejsca szansę miały dwie drużyny ŚKPR-u oraz Śląsk Wrocław.

Ostatni turniej 1 lutego odbył się w stolicy Dolnego Śląska. Wzięły w nim udział: Śląsk, Forza Wrocław, Bór Oborniki Śl. oraz ŚKPR I Świdnica trenera Tomasza Christa. Szare Wilczki grały nie tylko o swoje, ale także o kolegów z ekipy ŚKPR II trenera Krzysztofa Terebuna. W zależności od wyników meczu we Wrocławiu możliwe były rozmaite scenariusze. Ten, że ŚKPR I wygra dwa spotkanie, w tym to kluczowe ze Śląskiem, czym da przepustkę do finału również ŚKPR-owi II wydawał się trudny do zrealizowania, tym bardziej, że ekipa trenera Christa miała poważne kłopoty kadrowe. – Z powodu chorób nie było z nami trzech graczy z pierwszego składu: Pawła Laski, Mikołaja Walczaka i Igora Popławskiego, brakowało też Gabrysia Kotarby – tłumaczy szkoleniowiec i dodaje: - Na szczęście zespół spisał się znakomicie. Chłopcy udźwignęli ciężar i wygrali oba spotkania!

Bohaterem pojedynku ze Śląskiem był Eryk Polus – zdobywca 10 bramek. Świetna postawa w drugiej połowie zakończonej wynikiem 9:3 pozwoliła na zwycięstwo 14:9! Tą wygraną ŚKPR I zapewnił sobie awans do najlepszej szóstki w regionie, ale kolejnym starciu poszedł za ciosem i ograł Forzę 14:10.

W fazie finałowej, gdzie rozstrzygnie się kwestia medali mistrzostw Dolnego Śląska obok ŚKPR-u I, ŚKPR- II oraz Żagwi Dzierżoniów, zagrają także trzy najlepsze zespoły z grupy B: Siódemka Miedź Legnica, Dziewiątka Legnica i Zagłębie Lubin.

Śląsk Wrocław – ŚKPR I Świdnica 9:14 (6:5)

ŚKPR I: Smalec – Polus 10, Bieryt 3, Walaszczyk 1, Bednarz, Sz. Błaszczyk, Legan, Paluch, Słomiński, Turzański

Forza Wrocław – ŚKPR I Świdnica 10:14 (7:10)

ŚKPR I: Smalec, Szwaczek – Polus 5, Sz. Błaszczyk 3, Walaszczyk 3, Gbednarz 1, Bieryt 1, Legan 1, Folcik, Paluch, Słomiński, Turzański.

Źródło: ŚKPR Świdnica