Sobota, 20 kwietnia
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Czytających: 1521
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Gala Mistrzyń

Wtorek, 12 marca 2024, 10:35
Aktualizacja: 10:35
Autor: red
Świebodzice: Gala Mistrzyń
Fot. UM Świebodzice
W poniedziałek, 4 marca mieliśmy wielką przyjemność gościć i uhonorować drużynę piłkarek ręcznych, które 24 lutego 2024r. wywalczyły Mistrzostwo Polski Juniorek. To pierwsza drużyna z Powiatu Świdnickiego i pierwsza z Dolnego Śląska, która sięgnęła po to najwyższe trofeum, a przy tym od 2021 roku jest uczestnikiem Mistrzostw Polski, zdobywając dwukrotnie trzecie miejsce – w 2022 i 2023r.Na co dzień zawodniczki trenują w klubie MKS Victoria Świebodzice i jednocześnie uczą się w naszym liceum.

W uroczystej gali wziął udział pan Piotr Fedorowicz- Starosta Świdnicki, rodzice piłkarek, nauczyciele i uczniowie. Najlepszą drużynę w Polsce tworzą: Elżbieta Chlebowska, Gabriela Leśniańska, Natalia Nowak , Justyna Adamczewska, Natalia Łasińska, Wiktoria Nadrowska, Marika Szulc, Julia Wlazło, Zuzanna Dydek, Lena Kalafut, Hanna Paczyńska, Kinga Tkacz, Natalia Wąs, Valeriia Beliak, Patrycja Barna, Martyna Szczepanik, pani Dominika Daszkiewicz – Kwadrans trenerka drużyny, pani Martyna Wołoch trenerka juniorek młodszych i pani Agata Kalafut Prezes Klubu MKS Victoria Świebodzice. Na uroczystości zabrakło Martyny Szczepanik i Patrycji Barnej – zawodniczki biorą udział w zgrupowaniu kadry Polski. Drużyna, Panie trenerki i Pani Prezes,waleczne i bezkompromisowe podczas zmagań sportowych, nie kryły wzruszenia przy owacjach na stojąco społeczności zgromadzonej w sali gimnastycznej naszej szkoły. Z przyjemnością obejrzeliśmy prezentację „Droga do sukcesu”, przygotowaną przez Maję Romanówz klasy 2a. Pani Dominka Daszkiewicz – Kwadrans, pani prezes Agata Kalafut i Natalia Nowak w imieniu zawodniczek w pięknych słowach podziękowały nauczycielom za wyrozumiałość i pomoc dla naszych uczennic.

Spektakularny sukces drużyny podkreślił Starosta Świdnicki pan Piotr Fedorowicz. Zwracając się do zawodniczek, do pani Prezes Agaty Kalafut, a szczególnie do pani trenerki Dominiki Daszkiewicz – Kwadrans, podkreślił, ile pracy, wyrzeczeń i konsekwencji wymaga sport, ale determinacja prowadzi do sukcesu. Pan starosta wręczył zawodniczkom upominki i nagrody finansowe za zdobycie Mistrzostwa Polski. Pani dyrektor Dorota Ciołek pogratulowała Victoriankom ich sukcesów i wręczyła zawodniczkom upominki w imieniu społeczności szkolnej.

Warto dodać, że kolejna drużyna Victorianek – juniorki młodsze już wywalczyła tytuł Mistrzyń Dolnego Śląska i rozpoczyna walkę w Mistrzostwach Polski i to również nasze uczennice. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group