Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 949
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Dobre wyniki młodych szachistów ze Strzegomia

Czwartek, 14 czerwca 2018, 11:23
Aktualizacja: Niedziela, 17 czerwca 2018, 11:25
Autor: red
Strzegom: Dobre wyniki młodych szachistów ze Strzegomia
Fot. UM Strzegom
Prawie 250 uczniów z klas pierwszych, drugich i trzecich szkół podstawowych wzięło udział w Dolnośląskim Turnieju Ogólnopolskiego Projektu "Edukacja przez Szachy w Szkole", który odbył się 13 czerwca w Hali Widowiskowo–Sportowej Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie.

W zawodach uczestniczyli także uczniowie dwóch szkół ze Strzegomia: PSP nr 2 i PSP nr 3, które w tym roku przystąpiły do tego projektu.

Dla uczniów strzegomskich szkół były to pierwsze w życiu tak poważne zawody szachowe, a warto podkreślić, że niektórzy z nich uczą się gry w szachy dopiero od kilku miesięcy.

W grupie dziewczynek z klas I wysokie 5 miejsce zajęła Hania Wójcik z PSP nr 2, natomiast na 19 miejscu uplasowała się Helenka Rybka (PSP nr 2). Również wysokie 5 miejsce w grupie dziewczynek z klas II zajęła Wiktoria Kowalska. W tej samej grupie 8 miejsce zajęła Wiktoria Dziadyk - obie dziewczynki z PSP nr 3.

W grupie dziewcząt z III klas na 12 miejscu uplasowała się Julia Wójtowicz, a na 28 Anna Beśka (obie PSP nr 3).

Wśród chłopców z klas I najwyższe 21 miejsce zajął Filip Rybka, a na kolejnych miejscach uplasowali się: Wojciech Zontek, Aleksander Stempniewicz, Nikodem Jagiełło, Antoni Budiukin i Nikodem Bejnarowicz (wszyscy PSP nr 2).

W klasach II najlepiej z chłopców zaprezentował się Svetoslav Kirilov (PSP nr 3) który zajął 25 miejsce, a w tej grupie zagrali także Artur Ratkowski (PSP nr 2) i Dominik Pielaszek (PSP nr 3).

W ostatniej grupie chłopców z klas III wystąpiło dwóch zawodników: Witold Soprych i Olaf Gwardzik (oboje PSP nr 2).

W klasyfikacji drużynowej, gdzie liczyły się wyniki najlepszych dziecięciu zawodników z danej szkoły Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 zajęła 13 miejsce, natomiast Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 - 18 miejsce w gronie blisko 30 biorących udział w turnieju szkół.

Wyjazd na zawody był możliwy dzięki pokryciu kosztów transportu przez Urząd Miejski w Strzegomiu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group