Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 974
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dobromierz: Dobromierz: Budżet na 2016 rok przyjęty

Czwartek, 24 grudnia 2015, 6:50
Autor: opr.red.
Dobromierz: Dobromierz: Budżet na 2016 rok przyjęty
Fot. www.dobromierz.pl
18 grudnia br. w Sali Ślubów Urzędu Gminy Dobromierz odbyła się kolejna sesja Rady Gminy. Najważniejszym punktem obrad było uchwalenie przyszłorocznego budżetu, którego dochody zaplanowano na kwotę 17.605.022,00 zł, zaś wydatki na poziomie 16.611.467,00 zł.

Najistotniejsze zadania inwestycyjne przyjęte do realizacji na 2016 rok to: opracowanie projektu budowlanego kanalizacji sanitarnej Aglomeracji Gniewków, prace przygotowawcze sieci kanalizacji z przyłączami w Jaskulinie, Siodłkowicach i Szymanowie, modernizacja drogi gminnej w miejscowości Jugowa o długości 1200 m, modernizacja mostu na drodze gminnej w Gniewkowie i w Kłaczynie (ocena stanu technicznego i opracowanie projektu), adaptacja pomieszczeń użytkowych na lokale mieszkalne w Dobromierzu, dofinansowanie zakupu samochodu służbowego dla Posterunku Policji w Dobromierzu, budowa windy zewnętrznej dla osób niepełnosprawnych w Zespole Szkół w Roztoce, doposażenie terenu przy świetlicy wiejskiej i boisku sportowym w Roztoce, wykonanie chodnika do świetlicy, placu zabaw oraz oświetlenia przy świetlicy wiejskiej w Dzierzkowie, budowa sceny rekreacyjnej w dobromierskim parku, wykonanie z kostki betonowej nawierzchni drogi dojazdowej do boiska wraz z odwodnieniem w Kłaczynie oraz opracowanie dokumentacji projektowej na termomodernizację budynku GOKSiR w Dobromierzu oraz świetlicy wiejskiej w Jaskulinie. Istotnym punktem sesji było również podjęcie uchwały w sprawie wieloletniej prognozy finansowej Gminy Dobromierz, której celem jest przeprowadzenie oceny sytuacji finansowej gminy w perspektywie długoterminowej oraz dokonanie analizy możliwości inwestycyjnych gminy i jej zdolności kredytowej.

Ponadto radni podjęli uchwałę zmieniającą Program Współpracy Gminy Dobromierz z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2016 rok, a także zatwierdzili zmianę do uchwały w sprawie powołania Młodzieżowej Rady Gminy Dobromierz. Procedowano także w zakresie oceny aktualności studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Dobromierz oraz miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego na terenie gminy Dobromierz. Podczas sesji uchwalono miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego obrębu Dobromierz dla części 1B oraz dla terenu we wsi Jaskulin.

Sesję tradycyjnie zakończyły wolne wnioski, zapytania i informacje.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group