Środa, 12 czerwca
Imieniny: Jana, Leona
Czytających: 916
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Docenili księdza Żmudę

Wtorek, 12 października 2021, 11:53
Autor: red
Strzegom: Docenili księdza Żmudę
Fot. UM Strzegom
10 października 2021 r. to bardzo ważna data zarówno dla Parafii pw. Najświętszego Zbawiciela Świata i Matki Boskiej Szkaplerznej z Góry Karmel, jak i dla całej społeczności Strzegomia.

W tym dniu ks. bp Ignacy Dec, biskup senior, odprawił mszę św. w intencji zmarłego ponad rok temu pierwszego proboszcza i Honorowego Obywatela Strzegomia - ks. Marka Żmudy. Po nabożeństwie doszło do odsłonięcia i poświęcenia pamiątkowej tablicy informującej o nadaniu ulicy nazwy Księdza Kanonika Marka Żmudy. Tablicę uroczyście odsłonił siostrzeniec ks. Marka.

- Nowa ulica w Strzegomiu jest piękną pamiątką po człowieku, którego bardzo ceniliśmy i szanowaliśmy. Dziś nie ma go już z nami, zmarł przedwcześnie, ale pamięć pozostała. Ks. Marek Żmuda m.in. uratował kościół, w którym posługiwał jako proboszcz w latach 1997-2020, stworzył wspaniałą rodzinę parafialną, był kapelanem branży kamieniarskiej i wielkim pasjonatem sportu. Dziękujemy mu za wszystkie jego dzieła - podkreśla Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia.

W niedzielnym wydarzeniu uczestniczyli: rodzina ks. kanonika, kapłani, władze miasta, radni Rady Miejskiej w Strzegomiu i parafianie. Warto dodać, że z wnioskiem o nadanie nowej nazwy ulicy wystąpiła radna Bogumiła Skóra. Wykonawcą tablicy jest lokalny artysta-rzeźbiarz Jerzy Zysk.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group