Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 963
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Strzegom: Dodatkowe patrole w gminie

Poniedziałek, 18 września 2017, 11:11
Aktualizacja: 12:13
Autor: red
Gmina Strzegom: Dodatkowe patrole w gminie
Fot. UM Strzegom
Od 19 kwietnia br. w Strzegomiu i okolicznych sołectwach mają miejsce ponadnormatywne patrole funkcjonariuszy Policji. Dzięki nim mieszkańcy mogą czuć się znacznie bezpieczniej.

Na początku tego roku radni Rady Miejskiej w Strzegomiu przeznaczyli na ten cel środki w wys. 20 tys. zł z budżetu gminy. Kolejne środki w wysokości 3,8 tys. zł przekazała Spółdzielnia Mieszkaniowa w Świebodzicach na patrole na terenie zasobów mieszkaniowych administrowanych przez spółdzielnię.

Jak podkreśla komendant Komisariatu Policji w Strzegomiu podinsp. Piotr Galicki (na zdjęciu), ponadnormatywne patrole odbywają się w piątki i soboty, w godz. 18.00-02.00 - m. in. na ul. Kochanowskiego, Al. Wojska Polskiego, Kasztelańskiej, Mickiewicza, w Rynku i bocznych ulicach, a także w różnych rejonach gminy. Do końca sierpnia zrealizowano 35 służb ponadnormatywnych.
- Dochodzą do mnie głosy mieszkańców, którzy są zadowoleni z dodatkowych patroli policyjnych. Najważniejsze, że w newralgicznych częściach miasta widać policjantów, a to przekłada się na wzrost poczucia bezpieczeństwa i ograniczenie przestępczości. Pragnę przypomnieć, że cały czas odbywają się także tradycyjne patrole w ramach naszych obowiązków służbowych - tłumaczy komendant.

Tegoroczna służba ponadnormatywna obejmie jeszcze uroczystość Wszystkich Świętych.

Liczba patroli (służb) w miesiącach:

kwiecień - 2

maj - 11

czerwiec - 5

lipiec - 8

sierpień - 9

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group