Niedziela, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 618
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Dofinansują przydomowe oczyszczalnie

Piątek, 22 lutego 2013, 14:23
Aktualizacja: 14:24
Autor: red.
Gmina Żarów: Dofinansują przydomowe oczyszczalnie
Fot. UM Żarów
Gmina Żarów zbiera wnioski o dotacje na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków, które mają ułatwić życie tych mieszkańców, w których miejscowościach brak sieci kanalizacyjnej.

Wnioski można składać w Urzędzie Miejskim w Żarowie. Obecnie jest ich ponad 40. Jeśli uda się zebrać 50 chętnych osób, wówczas będzie się można starać o dofinansowanie do budowy przydomowych oczyszczalni ścieków z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Oferta dotyczy wszystkich mieszkańców wsi, którzy zakończyli budowę domów, tych którzy mieszkają w starej substancji mieszkaniowej oraz mieszkańców budynków wielorodzinnych, nieobjętych obecnym systemem kanalizacji gminnej. Z uwagi na planowaną budowę sieci kanalizacyjnej w Wierzbnej, Kalnie, Bożanowie, Mrowinach i Łażanach, mieszkańcy tych miejscowości nie mogą starać się o budowę przydomowych oczyszczalni.

Jednostkowy koszt budowy przydomowej oczyszczalni ścieków to ponad 12 tysięcy złotych. Zainteresowani mieszkańcy mogą jednak składać w Urzędzie Miejskim w Żarowie, w Biurze Obsługi Klienta, wnioski o wyrażenie chęci dofinansowania jej budowy. Jeśli zainteresowanych mieszkańców będzie przynajmniej pięćdziesięciu, gmina rozpocznie starania o uzyskanie dofinansowania z Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wówczas koszty budowy znacznie się obniżą i mogą wynieść nawet 10 tysięcy złotych. Ponadto mieszkaniec na budowę będzie potrzebował 10 procent wkładu własnego, 45 procent otrzyma z Funduszu, kolejne 45 procent natomiast zostanie udzielone w formie preferencyjnej 3,5 procentowej pożyczki, której spłata będzie mogła być rozłożona nawet na 15 lat. Szczegółowych informacji udziela Przemysław Sikora, Urząd Miejski w Żarowie, pok. nr 8 lub pod numerem telefonu 74 85 80 591 wew. 341

(Agnieszka Gryc Rzecznik Prasowy UM w Żarowie)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group