Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 974
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Dojrzali wiekiem, młodzi umysłem

Poniedziałek, 30 września 2013, 10:38
Aktualizacja: 10:40
Autor: red.
Żarów: Dojrzali wiekiem, młodzi umysłem
Fot. UM Żarów
Przed studentami żarowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku kolejny rok akademicki. Rok pełen wyzwań, ale również czas wytężonej pracy i ciekawych spotkań z kulturą, rozrywką, edukacją i innymi dziedzinami życia społecznego. To już piąty rok funkcjonowania żarowskiej uczelni, do której co roku przystępuje coraz więcej słuchaczy. W popołudniowy piątek, 27 września studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku spotkali się, aby zainaugurować nowy rok akademicki.

- Fenomen naszej uczelni dla dorosłych polega na tym, że stwarza odpowiednie możliwości i warunki, przyciąga jak magnes ludzi, którzy poszukują nowych dziedzin aktywności. Łamiecie stereotyp emeryta i udowadniacie, że jesień życia niekoniecznie maluje obraz znużonego seniora. Wy pokazujecie, że można i trzeba - mówiła podczas uroczystości inauguracji nowego roku akademickiego Sylwia Pawlik, sekretarz gminy Żarów.

W szeregi uczelni wstąpiło już ponad 130 chętnych słuchaczy. Lista zapisów wciąż jest jeszcze otwarta. - Piąty jubileuszowy rok funkcjonowania Uniwersytetu Trzeciego Wieku to będą wykłady, ćwiczenia i spotkania z ciekawymi ludźmi. Będziemy uczestniczyć w krajoznawczych wycieczkach, integrować się podczas wspólnych uroczystości, brać udział w sportowych turniejach i po prostu spędzać czas w swoim towarzystwie - tłumaczyła Krystyna Markiewicz, prezes uczelni w Żarowie.

W przyszłym roku studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Żarowie świętować będą jubileusz pięciolecia funkcjonowania uczelni.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group